افزایش ۶ دلاری قیمت طلا در هفته‌ای که گذشت ۲۰ شهریور, ۱۳۹۵

قیمت طلا در معاملات هفته گذشته ۶ دلار افزایش یافت و در پایان معاملات به ۱۳۲۷ دلار و ۸۳ سنت رسید.

اقتصاد پرس: در حالی که اظهارات مقامات ارشد فدرال رزرو آمریکا در مورد افزایش نرخ بهره، موجب افزایش ارزش دلار شده و در حالی که خریداران طلا بعد از رشد قیمت این هفته فلز زرد همچنان به برداشت سود ادامه دادند، قیمت طلا روز جمعه بار دیگر کاهش یافت.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰٫۷۸ درصد کاهش به ۱۳۲۷ دلار و ۸۳ سنت رسید، در حالی که قیمت طلای امریکا برای تحویل در ماه دسامبر با ۷دلار و یک سنت، معادل ۰٫۵۳ درصد کاهش به ۱۳۳۴ دلار و ۵۰ سنت رسید.
قیمت طلا دومین هفته متوالی افزایشی را سپری کرد. قیمت طلا به لطف جهش ۱٫۸ درصدی در روز سه شنبه و رسیدن به رقم ۱۳۵۲ دلار و ۶۵ سنت، در هفته گذشته حدود نیم درصد افزایش یافت.
آمارهای نه چندان مطلوب از بازار کار و بخش خدمات آمریکا در این هفته، احتمال افزایش نرخ بهره در سال جاری میلادی را کاهش داد. اما سرمایه گذاران همچنان چشم انداز دقیقی از وضعیت نرخ بهره نداشتند. اما مقامات فدرال رزرو اخیرا مواضعی در حمایت از افزایش نرخ بهره اتخاذ کرده اند.
فیلیپ استریبل، استراتژیست بازار طلا در موسسه آی جی او فیوچرز در شیکاگو گفت: «با افزایش احتمال بالا رفتن نرخ بهره، طلا و نقره واقع تحت فشار قرار گرفته اند.»
پس از آنکه اریک رزنگرن، رئیس فدرال رزرو شعبه بوستون اعلام کرد که اگر فدرال رزرو بیش از این افزایش نرخ بهره را به تعویق بیاندازد با ریسک های فزاینده ای مواجه خواهد شد، ارزش دلار در برابر سبد ارزهای مهم جهانی افزایش یافت و این موجب تضعیف قیمت طلا شد.
افزایش این احتمال که فدرال رزرو پس از یک نوبت افزایش نرخ بهره، در ماه دسامبر سال گذشته دست نگه خواهد داشت، به افزایش ۲۶ درصدی قیمت طلا در طول سال جاری میلادی کمک کرده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *