پرداخت 3 هزار میلیارد تومان از مطالبات کشاورزان ۲۰ شهریور, ۱۳۹۵

وزیر جهاد کشاورزی گفت: تا سه‌شنبه هفته جاری ۳ هزار میلیارد تومان مطالبات گندم کاران پرداخت می شود.

اقتصاد پرس: محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه چهارمین گردهمایی سراسری کشت پاییزه در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت پرداخت مطالبات کشاورزان اظهار داشت: میزان خرید گندم از کشاورزان با ارزش ریالی بیش از ۱۴ هزار میلیارد تومان بوده که تاکنون ۸ هزار میلیارد تومان آن پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه تا سه‌شنبه هفته جاری ۲ میلیارد دیگر از مطالبات گندم کاران پرداخت می شود،گفت: در همین راستا کارهای فروش ۳ هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت در بورس انجام شده که سه‌شنبه در بورس عرضه و مطالبات کشاورزان پرداخت می‌شود و مابقی مطالبات نیز تا دو هفته آینده پرداخت خواهد شد.

حجتی در مورد نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی برای سال زراعی جاری نیز بیان کرد: نرخ خرید تضمینی پیشنهادی محصولات کشاورزی با توجه به هزینه‌های تولید و جاری را برآورد و به شورای اقتصاد تقدیم کردیم که هم اکنون در کمیته‌ها و کمیسیون‌های تخصصی شورای اقتصاد و سازمان برنامه و بودجه در حال بررسی است .

وزیر جهاد کشاورزی درباره صدور مجوز برای واردات گندم گفت: مجوزی از سوم بهمن ماه سال گذشته صادر نکردیم و همچنان ثبت سفارش در این عرصه محدود است.

وی ادامه داد: تراز تجاری صنایع غدایی کشور را امسال همانند سال های گذشته ارتقا می دهیم.

حجتی در خصوص نهادههای تولید نیز بیان کرد: اقتصاد مقاومتی از طرح های مهم در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی است و در زمینه نهاده های تولید ، نظیر بذر کلزا و چغندر پاییزه از محل تولید داخلی و واردات ،نیازمندی‌ کشاورزان را تأمین می کنیم.

منبع:باشگاه خبرنگاراندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *