صادرات فرش به خوبی مدیریت نمی‌شود ۲۰ شهریور, ۱۳۹۵

رئیس اتحادیه فرش و موکت ماشینی تهران گفت: چون ما الان مازاد بر تولید داریم این مازاد قطعا باید در بخش صادرات جذب شود که متاسفانه شرایط و امکاناتی که دولت در این زمینه باید فراهم کند، مهیا نشده است.

اقتصاد پرس: هادی کمالیان رئیس اتحادیه فرش و موکت ماشینی تهران  با اشاره به برگزاری نمایشگاه تخصصی فرش و موکت، اظهار کرد: در این نمایشگاه ۶ سالن به نمایش کالاهای ایرانی اختصاص داده شده است.

وی ادامه داد: دو غرفه به نمایش فرش‌های ترکیه آنهم در حد فرش‌های فانتزی اختصاص یافته و قالیچه‌های فانتزی زیر ۶متر هستند.

رئیس اتحادیه فرش و موکت ماشینی تهران در ادامه این مطلب اظهار کرد: خوشبختانه واردات آنچنانی در صنعت فرش ماشینی نداریم و تکیه بیشتر بر تولیدات داخلی است و مردم از تولید داخلی استقبال می‌کنند.

کمالیان با تأکید بر نظر مصرف کننده و خریدار تامین در طراحی فرش ها، گفت: اکنون در بخش فرش و موکت ماشینی صادرات داریم، ولی مدیریت نشده است و اگر به درستی اداره و کنترل شود، شرایط خوبی ایجاد خواهد شد.

رئیس اتحادیه فرش و موکت ماشینی تهران گفت: چون ما الان مازاد بر تولید داریم  این مازاد قطعا باید در بخش صادرات جذب شود که متاسفانه شرایط و امکاناتی که دولت در این زمینه باید فراهم کند، مهیا نشده است.

کمالیان با اشاره به این موضوع که چون تمام خواسته‌ها و نظرات مصرف‌کنندگان را تولیدکنندگان داخلی تامین می‌کنند، قاچاق در صنف ما جایگاهی ندارد، خاطرنشان کرد: صنف ما در بخش صادرات، نیاز به تسهیلات و حمایت دارد و در بخش ساماندهی واحدهای صنفی که همکاری سازمان اماکن را می‌طلبد نیز خواستار مساعدت هستیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر، فعالیت واحدهای بدون پروانه دغدغه و معضل ماست و این موضوع هم گرفتاری‌هایی را برای مشتری به وجود آورده که با عرضه جنس‌های نامرغوب مواجه می‌شوند و هم مشکلاتی را برای ما به عنوان اتحادیه ایجاد کرده است.

رئیس اتحادیه فرش و موکت ماشینی تهران گفت: تا جایی که کار مربوط به ما بود، انجام دادیم، یعنی واحدهایی که پروانه ندارند، معرفی شده‌اند، امّا ساماندهی آنها هنوز انجام نشده است.

منبع:اقتصادیدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *