شارژ فرودگاه‌های کشور با تقویت ناوگان هوایی ۲۰ شهریور, ۱۳۹۵

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نیاز ایران به هواپیمای نو گفت: بسیاری از فرودگاه‌های کشور در حال حاضر نیمه فعال هستند و شارژ این فرودگاه‌ها با ورود هواپیماهای نو و تاسیس خطوط جدید هوایی پاسخگوی بخش مهمی از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نیز خواهد بود.

اقتصاد پرس: سید قاسم جاسمی شرکت‌های هواپیمایی ایران را نیازمند هواپیماهای نو دانست و گفت: نوسازی ناوگان هوایی یکی از سیاست‌های وزارت راه و شهرسازی است که از نظر  ما بسیار به جا و به موقع است.

وی با اعلام اینکه اقدام به خرید هواپیما از ایرباس و بوئینگ نیاز کشور به نوسازی ناوگان هوایی را برطرف می کند، افزود: مجلس امیدوار و خوشحال از تامین این بخش از نیاز حمل و نقلی کشور است. بسیاری از فرودگاه‌های کشور در حال حاضر نیمه فعال هستند و شارژ این فرودگاه‌ها با ورود هواپیماهای نو و تاسیس خطوط جدید هوایی بخش مهمی از سیاست های اقتصاد مقاومتی را نیز پاسخگو خواهد بود، چرا که در پی این اتفاق اشتغال در فرودگاه‌ها و رونق و آبادانی را خواهیم داشت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی  هم چنین به تلاش های رژیم صهیونیستی و همزمان سنگ اندازی های آمریکا در راه نهایی شدن این قرارداد اشاره می کند و می‌گوید: سالهای طولانی است که دشمنان جمهوری اسلامی ایران با ورود تکنولوژی به ایران و هم چنین پیشرفت کشور مخالفت می‌کنند.

جاسمی نیاز اصلی کشور تامین ناوگان هوایی است که می‌تواند فرودگاه‌های ایران را به هاب منطقه تبدیل کند و وزارت راه و شهرسازی با علم بر این موضوع باید تمام تلاش‌ خود را صرف نهایی کردن قرارداد خرید از ایرباس و بویینگ بکند.

وی ضمن ارزیابی مثبت از روند اتخاذ شده برای تجهیز فرودگاه‌های بزرگ و کوچک به هواپیماهای پهن پیکر و ملخی می‌گوید: امیدوارم آمریکایی‌ها مستقل از سیاست‌های رژیم صهیونیستی راه را بر انجام این قرارداد نبندند و کار به سرانجام برسد.

منبع:میزاندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *