تعاونی ها مهمترین ابزار تحقق اقتصاد مقاومتی است ۱۸ شهریور, ۱۳۹۵

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با توجه به فعالیت حدود یکصد هزار تعاونی در کشور، این بخش می تواند مهمترین ابزار برای تحقق اهداف و برنامه های اقتصاد مقاومتی در کشور باشد.

اقتصاد پرس: سیدحمید کلانتری در یازدهمین جشنواره تجلیل از تعاونی های برتر استان یزد که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، افزود: باید نگاه به بخش تعاون تغییر کند و این حوزه مهم اقتصادی در جایگاه واقعی آن در نظام اقتصادی کشور قرار گیرد.
وی اضافه کرد: تعاون ظرف بزرگی است که واحدهای خرد، متوسط و کلان را در کنار هم قرار داده و کارآمد می سازد و با کارآمد شدن تعاونی ها به اهدافی مانند فقرزدایی و رونق و رشد اقتصادی دست خواهیم یافت.
کلانتری درباره وضعیت تعاونی ها در دنیا و کشور گفت: هم اکنون ۲ میلیون ۶۰۰هزار تعاونی با یک میلیارد عضو در جهان و در ایران نیز حدود یکصد هزار تعاونی فعال وجود دارد که با ظرفیت نهضت تعاون می توان از وجود فارغ التحصیلان دانشگاهی بهره بیشتری حاصل کرد.
وی ادامه داد: وجود ۱۴هزار دهیاری در قالب ۷۰۰ تعاونی در کشور ظرفیت قابل توجهی است که می تواند نجات بخش حوزه اقتصادی کشور باشد.
به گزارش ایرنا، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد نیز در این آیین گفت: رشد فرهنگ تعاون تاثیر بسزایی در نهادهای اجتماعی دارد و زمینه ساز یادگیری بهتر زندگی اجتماعی است.
محمدحسین ریاحی تصریح کرد: اگر زیرساخت های آموزش و پرورش با فرهنگ تعان و کار ترکیب شود، زمینه ایجاد شغل و کاهش نقش دولت در این زمینه محقق می شود.
وی درباره جشنواره تعاونی های برتر استان یزد گفت: امسال از میان ۳۲۰۰ تعاونی فعال استان ۲۰۰ تعاونی تمایل خود را برای شرکت در جشنواره تعاونی برتر اعلام کردند.
ریاحی ادامه داد: در نهایت با بررسی هیات داوران جشنواره، ۲۴تعاونی برتر انتخاب شدند .
در این آیین که با حضور با وزیر تعاون، رئیس سازمان تامین اجتماعی، استاندار و جمعی از مسئولان استان یزد برگزار شد از تعاون های برتر این استان تجلیل به عمل آمد.
وزیر تعان، کار و وفاه اجتماعی امروز به مناسبت هفته تعاون در سفر به استان یزد چند طرح تعاونی را افتتاح و در یازدهمین همایش تجلیل از تعاونی های برتر استان یزد شرکت کرد.

منبع: ایرنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *