ورود به عرصه سازندگی رویکرد سپاه در اقتصاد مقاومتی است ۱۸ شهریور, ۱۳۹۵

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: به سپاه اعتقاد کامل دارم و ورود به عرصه سازندگی رویکرد سپاه در اقتصاد مقاومتی است.

اقتصاد پرس: محسن بیگلری شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای اداری با موضوع اقتصاد مقاومتی که با حضور رئیس سازمان بسیج مستضعفین، مسئولان استان و شهرستان در حسینیه سپاه شهرستان سقز برگزار شد اظهار داشت: به سپاه اعتقاد کامل دارم و ورود به عرصه سازندگی رویکرد سپاه در اقتصاد مقاومتی است.

وی گفت: از تلاش‌های سردار رجبی فرمانده قرارگاه استانی شهید شهرام‌فر و سپاه بیت‌المقدس کردستان تشکر و قدردانی می‌کنم.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از رئیس سازمان بسیج مستضعفین درخواست داریم تا اعتبارات بیشتری برای سازندگی کردستان در اختیار سپاه استان قرار دهد چون چشم طمع دشمنان به سمت کردستان دوخته شده است و توجه به کردستان هزینه نیست بلکه سرمایه است.

وی خواستار بازگشایی بازارچه مرزی “سیف” و راه‌اندازی معبرهای مرزی در این شهرستان شد و گفت: بازگشایی دایمی شود تا شرمنده مردم شهرستان و منطقه نشویم.

بازگشایی بازارچه مرزی “سیف” دائمی شود

علی‌اکبر ورمقانی در این جلسه اظهار داشت: درخواست داریم که در جهت آرامش در میان مردم شهرستان و منطقه اقدامات لازم جهت بازگشایی دائمی بازارچه مرزی “سیف” صورت پذیرد و بازارچه مرزی یا معبر کولبری در بخشی از ۳۵ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق ایجاد شود.

وی گفت: بسیج شجره طیبه‌ای است که در دوران جنگ و بعد از آن نیز نقش خود را به نحو شایسته انجام داده است.

فرماندار شهرستان سقز با اشاره به دغدغه‌های رهبری تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در سه دهه گذشته همواره دغدغه اقتصاد و اشتغال داشته‌اند و از مولفه‌های اقتصادی برای شعار سال استفاده و دولت نیز در راستای عمل به فرمایشات معظم‌له حرکت می‌کند و توجه به اقتصاد مقاومتی از اولویت‌های مسئولان این شهرستان است.

وی گفت: توجه به صنایع کوچک تبدیلی، توجه به تولید ملی، نگاه علمی به اقتصاد و شناسایی ظرفیت‌های هر روستا از مواردی خواهد بود که در این شهرستان پیگیری می‌شود و خوشبختانه تمامی این ظرفیت ها در سقز وجود دارد.

برنامه های اقتصاد مقاومتی در شهرستان سقز اجرا می‌شود

محمد پیشداد در این جلسه اظهار داشت: برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در حوزه کشاورزی شهرستان سقز در قالب توسعه دانه‌های روغنی، کاشت مکانیزه نخود، کشت بهینه‌سازی واحدهای مرغداری، ایجاد کانال‌های آبی بازسازی قنات‌ها و توسعه باغ‌های دیم به صورت فعال مشغول به اجرا است.

وی گفت: در این شهرستان تاکنون بیش از ۱۰ میلیارد ریال اعتبار کرد در زمینه طرح‌های زنبورداری، بسته‌بندی و تولید بلدرچین توسط سپاه سقز هزینه شده است.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان سقز تصریح کرد: تولید عسل، گیاهان دارویی، خشک‌ کردن میوه و لبنیات از ظرفیت‌های مهم شهرستان سقز و در راستای ایجاد صنایع تبدیلی کوچک روستایی است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *