لزوم توجه ویژه مسئولان به اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور ۱۷ شهریور, ۱۳۹۵

قائم مقام وزیرکشور ارتقای معیشت مردم و رونق اقتصادی و اجرای اقتصاد مقاومتی را از اولویت های دولت دانست و گفت: مسئولان استان ها باید توجه ویژه ای به تحقق اقتصاد مقاومتی داشته باشند.

اقتصادپرس: محمدحسین مقیمی در گردهمایی فرمانداران، معاونان و بخشداران سراسر گیلان که پیش از ظهر چهارشنبه در سالن غدیر استانداری گیلان برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره حادثه ۱۷ شهریور و شهدای حادثه منا، اظهار کرد: نوع نگاه مسئولان به مسائل موجود در کشور باید عمیق و گسترده تر شود.

وی موضوع توجه به امنیت و مسائل امنیتی را یکی از اولویت های کشور و مسئولان عنوان کرد و افزود: با توجه به شرایط منطقه، جهان و درگیری این کشورها با داعش و گروه های تکفیری، دشمنان جمهوری اسلامی ایران در تلاش هستند تا دامنه این ناامنی ها به ایران نیز کشیده شود.

قائم مقام وزیر کشور با بیان اینکه فرمانداران نیز به عنوان مسئولان عالی دولت در شهرستان ها به هر مسئله و موضوعی که در ارتباط با مسائل امنیتی بوده در حوزه فعالیتی توجه ویژه کنند، تصریح کرد: شورای تأمین شهرستان نیز در صورت بروز هرگونه مشکلی باید به موقع وارد عمل شود.

وی با اشاره به مشکلات و آسیب های اجتماعی که در سطح جامعه دیده می شود از آن به عنوان دومین چالش پیش روی کشور یادکرد و گفت: برای پیشگیری از بروز و رفع این آسیب ها سازمان مدیریت اجتماعی تشکیل شد.

مقیمی در ادامه با تأکید برتداوم توجه به موضوعات اجتماعی در کشور، خاطرنشان کرد: محور فعالیت های سازمان مدیریت اجتماعی، وزارت کشور است.

وی با اشاره به پیگیری سازمان مدیریت اجتماعی در خصوص مسائل و ناهنجاری های اجتماعی همانند طلاق، اعتیاد به مواد مخدر، حاشیه نشینی و مسائل اخلاقی، اظهار کرد: قرار است در آبان ماه سال ۹۵ گزارش همه این پیگیری ها توسط سازمان مدیریت اجتماعی ارائه شود.

قائم مقام وزیر کشور ارتقای سطح معیشت مردم، رونق اقتصادی و توجه به اقتصاد مقاومتی را از مسائل مورد توجه دولت عنوان کرد و افزود: براساس تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل در زمینه آن، ستاد اقتصاد مقاومتی تشکیل و در تمام کشور عملیاتی شده است.

به گفته این مسئول یکی از مسائلی که باید همه استان ها به آن توجه داشته و در زمینه اجرایی شدن آن حرکت کنند، موضوع اقتصاد مقاومتی بوده و فرمانداران در زمینه اجرایی شدن آن در صف مقدم قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه در بخش های اقتصادی نتیجه گرفتن از تصمیمات داخلی همیشه نیازمند زمان است، گفت: در خصوص برجام نیز تا زمانی که به اهداف مورد نظر خود از این توافق دست نیافته ایم باید از فرصت های موجود استفاده کنیم.

منبع:مهردیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *