رونمایی از خودروهای جدید فرانسوی در ایران ۱۷ شهریور, ۱۳۹۵

طی مراسمی، ساندرو استپ وی به‌عنوان محصول تولید مشترک رنو و پارس خودرو با قیمت ۵۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در نوع اتوماتیک و ۴۶ میلیون و ۵۰۰ هزارتومان برای نوع دنده دستی رونمایی شد.

اقتصادپرس:در حاشیه این مراسم، معاون وزیر صنعت به خبرنگار ما اعلام کرد که تا پایان امسال ۴‌قرارداد جدید خودروسازان ایرانی با شرکای خارجی امضا می‌شود و شاهد خبرهای جدید و خوبی در صنعت خودرو خواهیم بود.

 

منصور معظمی افزود: در مورد کیفیت خودروهای تولیدی، مشتریان باید قضاوت کنند اما سیاست کلی این است که به سمتی برویم که رضایتمندی مشتریان و کیفیت خودروهای داخلی بیشتر شود.

 

JamNewsImage01320483

 

رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با بیان اینکه به هیچ وجه بازار خودروی ایران برای ورود خودروهای‌ آماده خارجی باز نخواهد بود، تأکید کرد: خودروسازان خارجی به شرطی می‌توانند وارد ایران شوند که علاوه بر استفاده از توان قطعه‌سازان داخلی، محصولات خود را صادر کنند. شرکت‌هایی مانند پژو و سیتروئن و شرکت‌های دیگری که در آینده می‌آیند، حتما باید ۳۰ تا ۴۰ درصد خودروهای تولیدی در ایران را صادر کنند.

 

همچنین وجود ۴۰ درصد ساخت داخل برای تمام خودروهای جدید ساخت ایران الزامی بوده و بر همین اساس وزارت صنعت، معدن و تجارت با خودروساز مربوطه برخورد خواهد کرد. دیروز محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در دیدار با خانم ایلسه آیگنر، قائم‌مقام نخست‌وزیر و وزیر اقتصاد رسانه و فناوری ایالت باواریای آلمان اظهار امیدواری کرد که تفاهمنامه‌های مهمی که با برخی شرکت‌های معتبر آلمانی به‌ویژه در بخش خودرو امضا شده است به‌زودی اجرا شود.

 

عرضه سالانه یک تا ۲خودروی جدید رنو

مدیرعامل رنو- پارس نیز با بیان اینکه برنامه این برند فرانسوی در ایران عرضه سالانه یک تا ۲ محصول جدید است، اعلام کرد:خودروی رنو کوئید مطمئنا در ایران تولید خواهد شد، البته هنوز مشخص نیست که این خودرو از طریق کدام شریک تجاری ما در ایران و با چه قیمتی تولید خواهد شد اما قیمت این خودرو در برزیل ۶ هزار و در هند ۴۵۰۰ یورو است.

 

پیمان کارگر، در مورد اظهارنظر برخی قطعه سازان مبنی بر عدم‌توانایی مالی و فناوری برای داخلی‌سازی‌ خودروهای تولید مشترک در ایران افزود: رنو الزامی برای داخلی‌سازی‌ خودروهای تولید مشترک با همه قطعه سازان ایرانی نداشته و تنها با قطعه سازانی همکاری خواهیم کرد که توانایی مالی و فناوری پیشرفته داشته باشند. بر این اساس اکنون با ۶۰قطعه ساز ایرانی همکاری می‌کنیم.وی افزود: اکنون درصد تولید داخلی رنو استپ وی ۳۸ درصد است که تا ۲سال آینده به بیش از ۴۰ درصد خواهد رسید. همچنین داخلی‌سازی‌ تندر۹۰حدود ۶۰درصد و رنو ساندرو حدود ۴۰درصد است.

منبع:جام نیوزدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *