آغاز پروژه نفوذ و تحریم خودمان توسط خودمان! ۱۷ شهریور, ۱۳۹۵

تحریم نهادهای انقلابی و نظامی از سوی بانک های دولتی سپه و ملت را می توان بعنوان مرحله جدید از آغاز پروسه برجام بانکی یا به عبارت بهتر FATF عنوان نمود که قطعا امنیت و شرف ایرانیان را نشانه رفته است.

اقتصاد پرس: آثار مخرب توافق برجام در حال خودنمایی است و این روزها مردم به جای دیدن رفع تحریم های آمریکا و غرب، شاهد تحریم خودمان توسط خودمان هستند! اتفاقی که شاید می توان آن را حاصل پروژه نفوذ در داخل کشورمان دید و همان طور که سعید جلیلی در سخنرانی اخیر خودش، تعریف جدیدی از پروژه نفوذ عنوان کرد و گفت:«نفوذ یعنی اینکه خودمان، خودمان را تحریم کنیم.»بدعهدی های آمریکا در رفع نکردن تحریم های ظالمانه از یک طرف و تحریم نهادهای انقلابی از سوی دو بانک بزرگ دولتی کشور(بانک سپه و ملت) را می توان بعنوان مرحله جدید از آغاز پروسه برجام بانکی یا به عبارت بهتر FATF عنوان نمود. برجامی که شاید به مراتب خطرناک تر از برجام هسته ای باشد چراکه در این برجام، نه بتن ریزی در قلب رآکتور هسته ای اراک، بلکه بتن ریزی در قلب حافظان نظام اسلامی در دستور کار جبهه استکبار قرار گرفته است.
FATF چیست؟
FATF اتحادیه بین‌المللی مبارزه با پول‌شویی یا Financial Action Task Force on Money یک سازمان همکاری میان دولت‌هاست که ظاهرا به منظور مبارزه با پول‌شویی و مبارزه با تروریسم شکل گرفته است .اما حقیقت ماجرا عبارت است از اشراف اطلاعاتی بر منابع و سیستم‌های مالی کشورها و اعمال خواست‌های غرب در کشورهای مختلف در مورد افراد و شرکت‌هایی است که مورد تحریم ظالمانه آنها قرار گرفته‌اند.
بعد از اینکه بانک‌های بزرگ اروپایی از همکاری با ایران سر باز زدند و از برجام «تقریبا هیچ‌« عاید ایران شد، مسئولین و تیم مذاکره‌کننده به جای پذیرش اشتباه خود این‌بار تصمیم گرفتند مشکل تبادلات بانکی را به نحو دیگری حل کنند. مسئولین اعلام کردند که علت همکاری نکردن بانک‌های بزرگ اروپایی با ایران، قرارگرفتن ایران در لیست سیاه گروه اقدام مالی(FATF) است و باید برای رفع مشکل از این مسیر گام برداشت.
در واقع ما متعهد شده‌ایم که هر شخص حقیقی و حقوقی که در قطعنامه‌های سازمان ملل‌، در لیست تحریم قرار دارد، در ساز و کار مالی داخلی هم مورد تحریم قرار دهیم و اموال او را مسدود کنیم! این رخداد هم اکنون در مواردی در کشور اتفاق افتاده و برخی بانک‌ها صراحتا از راه‌اندازی کار اشخاص حقیقی و حقوقی تحریم شده خودداری می‌کنند!
پروژه تحریم سپاه از سوی دولت
به عبارت ساده، دولت یازدهم پذیرفته است سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که موجودیت آن در اصل ۱۵۰ و ۱۵۱ قانون اساسی بعنوان یکی از نیروهای مسلح کشور نقش نگهبانی از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن را عهده دار است را تحریم کند.

پیرو این تعهد، بانک مرکزی طی نامه ای اجرای Action plan را برای تمامی بانک های کشور الزامی دانست که اولین نشانه های اجرای آن در نامه بانک ملت و سپه مشاهده شده است.
در همین رابطه اخیراً واحد مستقل ارزی خطاب به مدیریت شعبه بانک سپه در نامه‌ای به تاریخ ۱۰ مرداد ۹۵ و در جواب درخواست یک شرکت برای ضمانت نامه‌های ارزی آورده است: «… در شرایط فعلی و با عنایت به مفاد نامه بازگشتی مبنی بر نامبرده شدن متقاضی ضمانت‌نامه‌ها در لیست اشخاص تحریمی، اجابت درخواست متقاضی امکان‌پذیر نیست»!
همچنین در نامه بانک ملت که در پاسخ به درخواست قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) برای نقل و انتقالات ارزی؛ آمده است: «کارسازی کلیه خدمات ارزی (بین‌المللی) برای آن دسته از مشتریان که نامشان در لیست تحریم اتحادیه اروپا و یا لیست تحریم مشترک اتحادیه اروپا و سازمان ملل می‌باشد امکان‌پذیر نیست.»
تحریم نهادهای نظامی و انقلاب توسط خودمان، عزت ایرانیان را زیرسوال می برد
محمد جواد جمالی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با خبرنگار پارلمانی « تهران نیوز» در واکنش به تحریم نهادهای نظامی و انقلاب از سوی بانک های سپه و ملت گفت: تحریم وزارت دفاع و قرارگاه سازندگی و نهادهای مرتبط با مراکز هسته ای، برخی فرماندهان نظامی و سیاسیون و…توسط بانک های دولتی ملت و سپه برای عمل به تعهدات FATF، یک اقدامی است که عزت و شرف ایرانیان را زیر سوال می برد.
وی تاکید کرد: به اعتقاد بنده وقوع چنان وقایعی مثل تحریم کردن خودمان توسط خودمان، یک تست برای کشورمان است و قطعا اگر این اتفاق رخ دهد، عاملی است برای افزایش فشار غرب و آمریکا بر ایران تا خواسته های آنها را در کشور پیاده کنیم.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی افزود: قطعا اگر دولت اقدامی برای ممانعت از خودتحریمی نشود، این موضوع به مجلس و کمیسیون امنیت ملی کشیده می شود و قطعا نمایندگان ملت هرگز در مقابل چنین ننگی، سکوت نخواهند کرد.
باید جلوی FATF را گرفت
اکبر رنجبرزاده عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی « تهران نیوز» با بیان اینکه هدف FATF تحریم پایگاه های نظامی کشورمان به ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران است، گفت: امنیت داخلی کشورمان به دلیل وجود پایگاه های نظامی همچون ارتش،سپاه،بسیج و… است و تحریم کردن ارگان هایی همچون سپاه که به امنیت ملی ما منجر شده است،یعنی به خطر انداختن امنیت خودمان و اگر هدف FATF تضعیف جنبش های آزادی بخش و سپاه پاسداران است، نباید همکاری با آنها انجام دهیم.
وی ادامه داد: دولت نباید اجازه دهد که FATF در داخل کشورمان نفوذ کند و موجب تضعیف نهادهای انقلابی و نظامی در داخل کشور شود.
مردم علیه توافق FATF خیزش عمومی به راه بیندازند
آیت‌الله عباس کعبی عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: توافق با FATF چیزی جز ذلت برای ایران ندارد و منافعش برای آمریکا و صهیونیسم است و مردم علیه اقدام ضد امنیتی توافق با FATF خیزش عمومی به راه بیندازند.
وی تاکید کرد: تحریم‌ نهادها و اشخاص حقیقی و حقوقی مندرج در لیست SDN برجام و ۱۷۰ مورد دیگر که در توافق با FATF مورد تحریم بانک‌های داخلی قرار گرفته‌اند، خودتحریمی و هم‌سویی با آمریکا است.
کعبی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب براساس امنیت ملی دستور‌العمل‌های لازم را به ارکان حاکمیتی، دولت و گروه نظارت بر برجام ابلاغ کرده ‌است ولی آن‌ها خوب عمل نکرده‌اند،‌ اضافه کرد: گروه نظارت بر برجام که شخصیت‌های بزرگ نظام در آن جای دارند به وظایف خود عمل نمی‌کنند؛ از گروه نظارت بر برجام راضی نیستیم.
توافقات FATF هیچ سودی برای کشورمان ندارد
محمد جواد معصومی‌نیا کارشناس مسائل اقتصادی در گفتگو با خبرنگار « تهران نیوز»، اجرای توافقات FATF را ضربه به امنیت داخلی و عزت و شرف ایرانیان عنوان کرد و گفت: توافقات FATF هیچ سودی برای کشورمان ندارد و خود تحریمی توسط خودمان، یعنی زیر سوال بردن عزت و استقلال توسط خودمان.
وی با بیان اینکه دست اندرکاران و مسئولان، FATF را همچون قضیه برجام مخفیانه امضا کردند و کشورمان را با این محرمانگی قرارداد دچار خسارت کردند،افزود:دیپلمات های کشورمان با وجود بدعهدی آمریکا و کشورهای غربی، نباید FATF را قبول می کردند، چرا که قبولی آن یعنی حماقت محض.
FATF مغایر با قانون اساسی است
مسعود اخوان فرد دکترای تجارت بین الملل و استاددانشگاه در گفتگو با خبرنگار« تهران نیوز» با بیان اینکه FATF با اصول قانون اساسی در مغایرت است، گفت: هر توافقی که با مبانی و اصول انقلاب اسلامی در تعارض باشد، باید باطل شود و قطعا تحریم نهادهای انقلابی و نظامی توسط بانک های دولتی جای سوال دارد.
وی افزود: قطعا دستگاه های متضرر در نظام خود تحریمی توسط برخی نهادهای مالی و بانکی داخل حق اقامه دعوا و پیگرد حقوقی موضوع را از حیث مالی و اقتصادی دفاعی و امنیتی … دارند.
برنامه ریزی هاشمی برای دور دوم ریاست جمهوری روحانی
به گزارش « تهران نیوز»،این سناریوی خطرناک به نحوی دقیق طراحی شده که همزمان با سرباز زدن بانک های داخلی در ارائه خدمات به نهادهایی همچون سپاه پاسداران به بهانه مغایرت با اصول FATF، هاشمی رفسنجانی در سخنرانی در جمع مدیران آموزش و پرورش می گوید: «اگر می‌بینید آلمان و ژاپن این روزها محکم‌ترین اقتصاد دنیا را دارند، اینها بعد از جنگ جهانی دوم از اینکه نیروی نظامی داشته باشند، محروم شدند. نیروهای نظامی بیشترین خرج کشورهای در حال جنگ را می‌بردند و از این رو با این اقدام پول‌هایشان آزاد شد و به دنبال کارهای علمی و تولیدی رفته و اقتصاد دانش بنیان برای خود درست کردند لذا دیگر آسیب‌پذیر هم نیستند، این راه در ایران باز شده است و مدیران و دلسوزان و معلامان باید وارد این فضا شوند؛ مطمئنم دوره دوم دولت روحانی می‌تواند ما را به آنجا برساند»!
این سخنان نشان از آن دارد که برنامه ای به شدت خطرناک برای آینده ایران اسلامی در شرف وقوع و پیاده سازی است که لزوم حساسیت مردمی و مداقه بر آن از سوی تمامی نهادهای انقلابی کشور بسیار احساس می شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *