قیمت طلا اندکی افزایش یافت ۱۶ شهریور, ۱۳۹۵

در حالی که با تضعیف احتمال افزایش نرخ بهره در ماه سپتامبر، ارزش دلار کاهش یافته، قیمت طلا امروز افزایش یافت، اما رشد شاخص ها در بازارهای بورس موجب شد تا رشد قیمت فلز زرد محدود باشد.

اقتصاد پرس: در حالی که با تضعیف احتمال افزایش نرخ بهره در ماه سپتامبر، ارزش دلار کاهش یافته، قیمت طلا امروز افزایش یافت، اما رشد شاخص ها در بازارهای بورس موجب شد تا رشد قیمت فلز زرد محدود باشد.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با اندکی افزایش به ۱۳۲۷ دلار و ۸۰ سنت رسید. قیمت فلز زرد روز دوشنبه ۰٫۱ درصد افزایش یافته بود.
قیمت طلای امریکا نیز با ۰٫۴ درصد افزایش به ۱۳۳۱ دلار و ۴۰ سنت رسید.
دومینیک اشنایدر، تحلیلگر بازار طلا گفت: «فدرال رزرو اگر هم در ماه سپتامبر نرخ بهره را افزایش ندهد، در ماه اکتبر این کار را خواهد کرد و به همین دلیل افراد محدودی اقدام به خرید طلا می کنند.» وی افزود، در آن صورت ممکن است قیمت طلا در کوتاه مدت به زیر ۱۳۰۰ دلار برسد، البته در سطح ۱۲۷۵ دلار شاهد مقاومت خوبی خواهیم بود.
تعطیلی روز ملی کارگر در آمریکا در روز دوشنبه موجب شد تا حجم معاملات در این روز پایین بماند. آمارهای جدید از اقتصاد آمریکا و اظهارنظرهای مقامات بانکی آمریکا به دقت از سوی سرمایه گذاران رصد می شود تا زمان احتمالی افزایش نرخ بهره را حدس بزنند.
امروز بازارهای آسیایی با رشد شاخص مواجه بودند و شاخص دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی با ۰٫۲ درصد کاهش به ۹۵٫۶۸۸ رسید.
جیمز استیل، تحلیلگر بازار طلا گفت، انتشاز آمارهای ضعیف از بازار کار آمریکا و اظهارات اخیر مقامات فدرال رزرو موجب شده تا طلا وارد روند افزایش قیمت شود. وی افزود، اگر قیمت نفت به دلیل توافق عربستان و روسیه مبنی بر توافق در بازار افزایش یابد، طلا هم ممکن است منتفع شود.

منبع:تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.