مسئولین زیر بار قطعی مدیریت شده برق نمی‌روند ۱۶ شهریور, ۱۳۹۵

با وجود گرمای بی‌سابقه هوا در تابستان و تذکرهای مکرر مسئولین برای صرفه جویی در مصرف برق، در چند روز اخیر شاهد قطعی برق در مناطق مختلف تهران بوده‌ایم که این روند هر بار از طرف مسئولین به علت‌های مختلف توجیه شده است.

اقتصاد پرس:قطعی برق در یک هفته اخیر یکی از موضوعاتی است که توجه اهالی تهران را به خود جلب کرده و علت آن از سوی مسئولین تفص فنی در مناطق مختلف مطرح شده است.

اما با توجه به شواهد به نظر می آید گفته مسئولین آنچنان صحیح نباشد، زیرا قطعی‌های مکرر برق طی یک هفته گذشته منطقی به نظر نمی‌رسد، در این مدت از شمال تا جنوب و شرق تا غرب تهران، شاهد خاموشی های یک تا دو ساعته در روز بوده که در برخی از این مناطق قطعی برق در طول روز چندین بار تکرار شده است.

به طور مثال روز گذشته در منطقه شرق تهران هر یک ساعت برق یکی از محله‌ها قطع و بعد از وصل آن شد در حالی که محله دیگری از نعمت برق محروم می‌شد، این رفت و آمد برق به صورت منظم و پشت سر هم در منطقه شرق تهران این حس را القا می‌کند که قطع و وصل برق مدیریت شده و از پیش تعیین شده بوده است.

از این رو اعلام می‌شود این رفت و آمد برق مدیریت شده است که در تابستان سالجاری بیشترین میزان مصرف برق در ایران به ثبت رسیده است و در چندین نوبت اعلام شد تا مردم میزان مصرف خود را مدیریت کنند و حتی توصیه شد تا میزان مصرف کولر گازی در شهرهایی همچون تهران کاهش یابد.

اما با توجه به این تفاسیر مسئولین علت خاموشی در هر یک از مناطق را به موضوعی دیگر ارتباط داده و به هیچ وجه زیر بار مدیریت اینگونه خاموشی‌ها در شهر تهران نمی‌روند و هر دفعه برای این خاموشی، بهانه‌ای همچون خرابی کانال و تعمیرات می‌آورند.

در حالی که روز گذشته انفجار یک پست برق و قطعی برق در غرب تهران عامل خاموشی در این منطقه اعلام شد، قطعی برق از غرب به شرق و جنوب تهران نیز کشیده شد و صبح امروز نیز این خاموشی‌ها در مناطق مختلف تهران همچنان ادامه داشت.

پیگیری میزان، در روز گذشته و روزجاری حکایت از آن دارد که مسئولین همچنان بر این باورند که قطعی برق در مناطق مختلف تهران موردی است، اما همان طور که گفته شد، تکرار پشت سر هم این قطعی‌ها در ذهن قطعی مدیریت شده را تداعی می‌کند.

منبع:میزاندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *