معامله 25 میلیارد ریال سهام در بورس منطقه ای آذربایجان غربی ۱۴ شهریور, ۱۳۹۵

مدیر بورس منطقه ای آذربایجان غربی اعلام کرد: سهام به ارزش ۲۵ میلیارد و ۸۵۷ میلیون و ۳۲۵ هزار ریال طی هفته گذشته در این واحد بورسی معامله شد.

اقتصاد پرس: وحید جوادی افزود: در هفته گذشته تعداد ۱۱ میلیون و ۸۹۹ هزار و ۸۸۰ سهم و حق تقدم از سهام شرکت های بورسی و فرابورسی معامله شد که ۶۶ درصد آن مربوط به خرید و بقیه آن مربوط به فروش بوده است.
وی اظهار کرد: ۱۳ کارگزار از ۱۷ ایستگاه معاملاتی سهام و حق تقدم بیش از ۱۵۳ شرکت را معامله کردند که نمایندگی شرکت کارگزاری سرمایه و دانش بیشترین ارزش ریالی معاملات منطقه را با ۲۷٫۵ درصد به خود اختصاص داد.
جوادی بیان کرد: در این هفته سهام شرکت ایران ارقام با ۱۲٫۵ درصد ارزش کل معاملات در رده نخست معاملات بورس منطقه ای قرار داشته است.
وی گفت: ۲۱ کد معاملاتی جدید در بورس منطقه ای آذربایجان غربی صادر شد و شاخص کل بازار بورس با ۹۱۴ واحد کاهش در مقایسه با هفته قبل به رقم ۷۷ هزار و ۱۶۷ واحد رسید.
جوادی افزود: همچنین شاخص کل بازار فرابورس نیز با ۱۱ واحد افزایش نسبت به هفته قبل، به رقم ۸۰۹ واحد رسید.
به گزارش ایرنا، بورس منطقه ای آذربایجان غربی در ۲۲ اسفند ماه سال ۱۳۸۳ به همت سازمان بورس و اوراق بهادار و استانداری آذربایجان غربی تاسیس شده است.
در سال ۹۴ سهامی به ارزش چهار هزار و ۳۸ میلیارد و ۱۰۶ میلیون و ۶۸۴ هزار ریال در تالار بورس استان مورد معامله قرار گرفته است.

منبع:ایرنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.