موضع عادلانه ایران برای رسیدن به سهمیه پیش از تحریم ۱۴ شهریور, ۱۳۹۵

معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت با بیان این که ایران از هر تصمیمی برای ایجاد تعادل در بازار نفت حمایت می‌کند، افزود: ایران زمانی می‌تواند در این زمینه همکاری کند که به سهمیه پیش از تحریمها برسد.

اقتصاد پرس: میرحسین زمانی نیا روز شنبه (١٣ شهریورماه)  پس از دیدار بیژن زنگنه، وزیر نفت با نورالدین بوطرفه، وزیر انرژی الجزایر در جمع خبرنگاران محورهای مذاکره امروز را مسائل مربوط به اوپک، همکاری‌های دوجانبه در زمینه پتروشیمی و ال ان جی عنوان و اظهار کرد: ایجاد تعادل در بازار و تبادل نظر درباره نشست غیررسمی کشورهای عضو غیرعضو اوپک در حاشیه نشست مجمع بین المللی انرژی (IEF) و همچنین قیمت نفت از دیگر محورهای این دیدار بود.

وی با اشاره به این که الجزایر کشوری پیشرفته در زمینه ال ان جی است و از سال ١٩۶۴ وارد بازار این محصول شده است، تصریح کرد: این کشور اکنون سالانه ٣٠ میلیون تن ال ان جی به بازار اروپا صادر می کند و ٢ کشور در این زمینه می توانند با هم همکاری کنند.

زمانی نیا به برنامه الجزایر برای اجرای پروژه های پتروشیمی در این کشور اشاره کرد و با بیان این که ایران بعنوان یکی از بزرگترین کشورهای در زمینه صنعت پتروشیمی می تواند به این کشور کمک کند، افزود: قرار شد مذاکرات در این زمینه از سوی شرکتهای تابعه وزارت نفت و کارشناسان ادامه یابد و برنامه ای برای همکاری میان دو کشور آغاز شود.

معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت با بیان این که الجزایر از نظر سیاسی و انرژی  یکی از کشورهای مهم برای ایران است، گفت: به این دلیل امروز مذاکرات خوبی انجام شد و وزیران ٢ کشور استقبال خوبی برای ادامه همکاری ها داشتند.

منبع:ایسنا

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *