شرایط ویژه فروش خودرو مردم را مجاب نمی کند ۱۴ شهریور, ۱۳۹۵

برخی از فعالان اعتقاد دارند تنوع کافی در بازار وجود دارد اما نقدینگی مردم محدود است و به همین جهت، شرایط ویژه فروش محصولات هم مورد استقبال مردم قرار نگرفته و مردم را تحریک نکرده است.

اقتصادپرس: بازار خودرو در دو ماه اسفند و شهریور به دلیل حجم بالای مسافرت ها و افزایش تقاضا داغ شده و آمار خرید و فروش خودرو را تغییر می دهد.

اسفند سال ۹۴ فعالان بازار خودرو این بازار را کساد خواندند و امیدوار بودند با شروع فصل تابستان و تعطیلی مدارس و افزایش تقاضای سفر بازار خرید و فروش خودرو به رونق بیفتد امری که اتفاق نیفتاد و چشم خریداران و فروشندگان به شهریور ماند.

اما حالا مصادف با غروب تعطیلات تابستانی انگار هنوز رکود در این بازار به چشم می خورد و فعالان بازار خودرو و نمایشگاهداران از انتظار خود برای خروج از رکود بازار خودرو می گویند.

به گفته فعالان و کنش گران بازار خودرو، در برهه ای از زمان کارت اعتباری خرید خودرو و در برهه ای نیز انتظار برای ورود خودروهای خارجی ارزان قیمت به دلیل توافق هسته ای ، بازار خودرو را بی رمق کرده بود که این وضعیت تا به اکنون ادامه پیدا کرده و بازار از رونق خاصی برخوردار نبوده است.

در این راستا پیش بینی می شود به دلیل کاهش واردات خودروهای خارجی _ به دلیل افزایش ۴ درصدی مالیات آنها _ قیمت این خودروها در اغاز سال میلادی با کاهش مواجه شود و بازار خودروهای خارجی نیز رونق را حس نکند.

به غیر از تاثیر افزایش ۴درصدی مالیات بر قیمت برخی خودروهای خارجی ورود مدلهای جدید خودرو به کاهش قیمت خودروهای حال حاضر بازار منجر خواهد شد.

به گفته فعالان بازار آنچه که باعث رونق بازار خودرو می شود تنوع محصولات و افزودن آپشن به مدلهای فعلی است که مردم را ترغیب به خرید خودرو می کند امری که به وفور در مورد خودروهای کره ای و چینی دیده می شود. تا زمانی که تولیدکنندگان به سلیقه مشتری احترام نگذاشته و انتخابهای مشتریان محدود باشد رونق به بازار خودرو باز نمی گردد.

برخی دیگر از فعالان اما اعتقاد دارند تنوع کافی در بازار وجود دارد اما نقدینگی مردم محدود است و به همین جهت، شرایط ویژه فروش محصولات هم مورد استقبال مردم قرار نگرفته و مردم را تحریک نکرده است.

بنا بر این گزارش قیمت برخی خودروهای داخلی در بازار بدین شرح است؛ رانا ال‌ایکس، سایپا پراید ۱۳۲ تی‌ال و تیبا ای‌ایکس یورو۴ در دو ماه اخیر به ترتیب ۳۲میلیون و ۷۰۰هزار تومان، ۲۰میلیون و ۹۰۰هزار تومان و ۲۴میلیون و ۷۰۰هزار تومان معامله شدند.

پژو ۲۰۶ تیپ۲ با افزایش بیشتر از یک‌میلیون تومانی از ۳۳میلیون و ۴۰۰هزار تومان در مرداد و روزهای پایانی شهریور به ۳۴میلیون و ۷۰۰هزار تومان رسید و پژو ۴۰۵ جی‌ال‌ایکس نیز با افزایش ۸۰۰هزار تومانی ۳۰میلیون و ۲۰۰هزار تومان معامله شد.

قیمت شرکتی پژو ۲۰۶ تیپ۵ نیز با افزایش به طور تقریبی یک‌میلیون تومانی به ۳۴میلیون و ۴۵۲هزار تومان رسید.

برلیانس ۳۲۰ اتوماتیک نیز با افزایش یک‌میلیون تومانی در روزهای پایانی هفته گذشته ۵۵میلیون و ۵۰۰هزار تومان معامله شد.

پژو پارس سال نیز از ۳۶میلیون تومان به ۳۶میلیون و ۴۰۰هزار تومان و در نهایت به ۳۶میلیون و ۲۰۰هزار تومان رسید. سمند ال‌ایکس نیز با قیمت ۳۰میلیون و ۷۰۰هزار تومان ثابت ماند.

سورن ای‌ال‌ایکس در این روزها با ۳۶میلیون و ۱۰۰هزار تومان خرید و فروش می شود و سایپا پراید ۱۳۱ اس‌ای پایه گازسوز (سفید) نیز با افزایش ۲۰۰هزار تومانی ۲۲میلیون و ۶۰۰هزار تومان قیمت گذاری شده است.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *