سرشماری عمومی نفوس و مسکن از سوم مهر آغاز می‌شود ۱۳ شهریور, ۱۳۹۵

مدیر اجرایی طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن استان تهران گفت: فاز نخست این طرح از سوم مهر همزمان با تهران در سراسر کشور آغاز می شود.

اقتصاد پرس: نعمت الله ترکی در نشست با خبرنگاران افزود: این مرحله تا ۲۴ مهر ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه تفاوت سرشماری سال ۹۵ با سرشماری های قبلی این است که خانوارها در این مدت به صورت اینترنتی ثبت نام می کنند و اطلاعات خواسته شده را به سیستم ارائه می دهند ، گفت: با توجه به زیرساخت های موجود در استان تهران انتظار ما این است که حدود ۹۵ درصد خانوارهای استان تهران به اینترنت دسترسی راحتی داشته باشند و بتوانند به سهولت در این زمان اطلاعات خود را ارائه دهند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان تهران با بیان اینکه استاندار رئیس ستاد سرشماری و بنده مدیر اجرایی آن هستم ، افزود: در فاز دوم از ۲۵ مهر تا ۲۵ آبان آمارگیران با مراجعه به منازل مردم طرح سرشماری را تکمیل می کنند.

وی گفت : خانوارهایی که ثبت نام اینترنتی کرده اند بعد از ثبت نهایی یک کد رهگیری دریافت خواهند کرد که در مرحله دوم آن را به مأموران سرشماری ارائه خواهند داد.

ترکی افزود: اگر به هر دلیلی خانواده ای ثبت نام اینترنتی انجام نداده باشد در مرحله دوم با مراجعه مأموران سرشماری ، اطلاعات درخواستی را به مأمور ارائه خواهد داد.

وی گفت: ثبت کاغذی در این دوره کاملاً حذف شده است و همه مأموران به تبلت مجهز هستند و اطلاعات خانوارها یا کدرهگیری آنها را به صورت آنلاین در تبلت خود وارد می کنند و مرکز آمار می تواند به صورت لحظه ای پیشرفت کار را ملاحظه کند.

ترکی افزود: همچنین برای خانوارهایی که به هنگام مراجعه مأموران سرشماری غایب هستند امکان انجام سرشماری تلفنی فراهم شده است.

مدیراجرایی طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن استان تهران با بیان اینکه مأموران به هنگام مراجعه به درب خانه های مردم باید لباس فرم و کارت شناسایی معتبر همراه داشته باشند ، گفت : در طرح سرشماری استان تهران بیش از ۶ هزار و ۳۰۰ نفر شرکت خواهند کرد.

وی افزود: در شهرستان ها ریاست سرشماری نفوس و مسکن شهرستان بر عهده فرماندار است.

ترکی با بیان اینکه در ۲۲ منطقه تهران با همکاری شهرداری تهران ۲۲ ستاد سرشماری مستقر خواهد شد ، از رسانه ها خواست در اطلاع رسانی به مردم ، ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن استان تهران را یاری کنند.

منبع:تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *