معامله ۶۶۷۸ میلیارد ریالی فرابورس در هفته ای که گذشت ۱۳ شهریور, ۱۳۹۵

یک هزار و ۱۷۷ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۶ هزار و ۶۷۸ میلیارد ریال در هفته ای که گذشت در بازارهای فرابورس ایران دادوستد شد.

اقتصادپرس:بازار فرابورس ایران معاملات هفته گذشته را با دادوستد یک هزار و ۱۷۷ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۶ هزار و ۶۷۸ میلیارد ریال پشت سر گذاشت. همچنین در آخرین روز معاملاتی این هفته آیفکس به عدد ۸۰۹ واحد رسید که در مقایسه با آخرین روز معاملاتی هفته ماقبل از رشد ۱۰٫۷ واحدی معادل ۱٫۳ درصد حکایت داشت. از سوی دیگر ارزش بازار فرابورس نیز در روز چهارشنبه گذشته به رقم۹۴۰ هزار و ۵۵۱ میلیارد ریال رسید که نسبت به روز انتهایی هفته ماقبل با رشد یک هزار و ۳۵۰ میلیارد ریالی همراه بود.

در همین حال در بازار بدهی فرابورس ایران نیز در هفته ای که گذشت ۳ میلیون ورقه به ارزش ۲ هزار و ۵۱۴ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت و صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله هم به تعداد ۲۸ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۳۱۱ میلیارد ریال دادوستد شدند و در نهایت اوراق تسهیلات مسکن هم خرید و فروش کمتر از ۰٫۵ میلیون ورقه به ارزش ۲۷۵ میلیارد ریال را تجربه کردند.

از سوی دیگر در صنایع فرابورسی نیز گروه شیمیایی‌ها معاملات ۸۲۷ میلیارد ریال سهام را شاهد بود که با سهم ۳۶ درصدی از ارزش کل معاملات خرد بازار سهام، بالاتر از سایر گروه‌ها قرار گرفت. پس از آن گروه‌های فلزات اساسی و پالایشی‌ها نیز به ترتیب با سهم ۱۲ و ۸ درصدی در مرتبه‌های بعدی ایستادند.

در مجموع هفته گذشته ارزش معاملات خرد بازار سهام فرابورس ایران به رقم ۲ هزار و ۳۰۱ میلیارد ریال رسید که در میان ده گروه نخست که بیشترین ارزش معاملات سهام را تجربه کردند، نام صنایعی همچون بانک‌ها، حمل و نقل و محصولات کاغذی به چشم می‌خورد.

منبع:تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *