کمبود سرمایه در گردش بلای جان تولیدکنندگان میگو ۱۹ اردیبهشت, ۱۳۹۵

مدیرعامل اتحادیه تکثیر و پرورش صادرات آبزیان گفت:با توجه به کمبود سرمایه در گردش تولیدکنندگان پیش بینی می شود که میزان تولید همانند سال گذشته باشد.

 ارسلان قاسمی مدیر عامل اتحادیه تکثیر و پرورش صادرات آبزیان با اشاره به وضعیت تولید میگو اظهار داشت: سال گذشته درمجموع ۱۲ هزار و ۷۰۰ تن میگو با ارزش ریالی ۵۶ میلیون دلاربه بازارهای هدف صادر شده است.
وی با اشاره به  شیوع بیماری لکه سفید در مزارع پرورش میگو گفت: سال گذشته تولید ۲۰ هزار تنی میگو پیش بینی شده بود که متاسفانه به سبب شیوع بیماری ۵۰ درصد تولید از بین رفت.
قاسمی با اشاره به مشکلات پیش روی تولید کنندگان افزود: کمبود نقدینگی ، انحصاری بودن صادرات به روسیه،  بازاریابی ،عدم پرداخت خسارت کامل تولید کنندگان از سوی صندوق بیمه محصولات کشاورزی از مشکلات عمده پیش روی تولید کنندگان به شمار می رود.
وی با اشاره به بیماری لکه سفید در مزارع بیان کرد: بیماری لکه سفید همچنان در مزارع وجود دارد و باید مهار شود که متاسفانه ما دراین زمینه ضعف داریم و بایستی با آموزش اصولی به تولید کنندگان این ضعف مرتفع شود.
مدیرعامل اتحادیه تکثیر و پرورش آبزیان با اشاره به پیش بینی تولید یادآورشد: با توجه به کمبود سرمایه در گردش تولید کنندگان پیش بینی می شود که میزان تولید همانند سال گذشته باشد.
منبع:  باشگاه خبرنگاران


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.