۲ طرح مهم دولت برای اشتغالزایی ۱۲ شهریور, ۱۳۹۵

قائم‌مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ۲ طرح مهم برای اشتغالزایی خبر داد و گفت: حدود ۱۳۰ هزار شغل جدید در حوزه فناوری اطلاعات تا پایان امسال ایجاد خواهد شد.

سیدابوالحسن فیروزآبادی  درباره اشتغالزایی در برنامه ششم توسعه با بیان این‌که برنامه توسعه کسب‌وکار پایدار (تکاپو) در نوع خودش برنامه منحصربه فردی است، گفت: این طرح با همکاری دانشگاه، صنعت با گرایش بخش خصوصی و دولت برای اولین بار در استان کردستان پیاده‌سازی شده و ویژگی‌ دیگرش این است که در حوزه های تک فعالیت می‌کند.

وی ادامه داد: برنامه توسعه کسب‌وکار اشتغال پایدار، نوع توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و حرکت به سمت مدل‌های جدید اقتصادی مبتنی بر دانش‌بنیان‌ها و براساس ترکیبی از نوآوری و سرمایه است.

فیروز آبادی با بیان اینکه حدود ۱۳۰ هزار شغل جدید در حوزه فناوری اطلاعات تا پایان امسال ایجاد خواهد شد گفت: در این بخش برنامه ایجاد ۵۰۰ هزار شغل وجود دارد. امیدواریم با جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در این بخش شاهد افزایش اشتغال مستقیم و غیرمستقیم در این حوزه باشیم.

قائم‌مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: طرح تکاپو و طرح حرکت از جمله طرح‌های مهم  برای ایجاد اشتغال است که وزارت کار معتقد است برای ایجاد اشتغال در راستای برنامه توسعه باید به صورت بنیادی پیش رود .

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین راهکارهای ایجاد اشتغال، توسعه تعاونی‌ها در حوزه‌های متفاوت است افزود: در اهداف برنامه پنجم توسعه سهم ۲۵ درصدی در اقتصاد و ۱۵ درصدی در حوزه پولی برای بخش تعاون در نظر گرفته شده بود که به آن نرسیدیم امیدواریم در برنامه ششم این موضوع مد نظر گرفته شود.

منبع:تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *