کاهش قیمت تخم مرغ اشک تولیدکنندگان را درآورد ۱۹ اردیبهشت, ۱۳۹۵

دبیرکانون پرورش دهندگان مرغ تخم گذار گفت:میانگین قیمت هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری از هفته گذشته، به دلیل روند نزولی صادرات به مرز ۲ هزار و ۷۰۰ تومان رسیده است.

اقتصاد پرس: سید فرزاد طلاکش دبیر کانون پرورش دهندگان مرغ تخم گذار از کاهش قیمت تخم مرغ خبر داد و گفت: میانگین قیمت هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری از هفته گذشته، به دلیل روند نزولی صادرات به مرز ۲ هزار و ۷۰۰ تومان رسیده است.
وی با اشاره به آنکه صادرات در ۱۰ روز گذشته به صفر رسیده است، گفت: صادرات تخم مرغ به عراق به سبب آنکه ترکیه کالا را با قیمت  بسیار ارزان به عراق صادر می کند توان رقابت وجود ندارد و حال نباید فراموش کرد که مشوق صادراتی به ازای هر کیلو ۵۰۰ تومان تنها راه حل صادرات این بحران است .
طلاکش ادامه داد:  سال گذشته ، ترکیه به سبب بر خی مشکلات سیاسی نتواست صادراتی به عراق داشته باشد و از این سو سهم قابل توجه صادرات کالا را ایران گرفت اما گفتنی است که امسال ترکیه با برنامه ریزی وارد بازار صادراتی عراق شده که اگر ساز و کار مشوق صادراتی به کار گرفته نشود با مشکل جدی مواجه خواهیم شد.
دبیر کانون پرورش دهندگان مرغ تخم گذار با اشاره به روند پیش بینی قیمت بیان کرد: با توجه به فصل گرما و نزدیک شدن به آستانه ماه رمضان می توان گفت که اگر ظرف ۲۰ روز آینده برای صادرات تمهیداتی به کار گرفته نشود با افت قابل توجه قیمت روبرو می شویم.
وی تصریح کرد: با توجه به آنکه قیمت تمام شده هر کیلو تخم مرغ ۳ هزار و ۶۰۰ تومان است، اکنون مرغداران با زیان ۹۰۰ تومانی قیمت مواجه هستند.
منبع:  باشگاه خبرنگاران


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.