سؤال عجیبی معاون وزیر و بی‌اعتنایی۳ساله آخوندی به مسکن مهر ۱۰ شهریور, ۱۳۹۵

در حالی معاون وزیر راه و شهرسازی اخیراً این سؤال را مطرح کرده “آیا به مسکن مهر بی‌توجهی شده است؟” که طی سه سال اخیر وزارت راه و شهرسازی نتوانسته به تعهدات خود در این طرح عمل کند و معضل پروژه‌های مشکل‌دار را حل کند.

اقتصادپرس: معاون وزیر راه و شهرسازی در پنجمین روز هفته دولت با حضور در پردیس ۱۱۳۴ واحد مسکن مهر این شهر را افتتاح کرد آن‌هم در غیاب وزیر راه و شهرسازی. محسن نریمان در حاشیه این مراسم با بیان این‌که مسکن مهر شهرهای جدید ایران به‌جز پردیس تا پایان امسال به اتمام می‌رسد، گفت: حدود ۱۰۰ هزار مسکن مهر در شهر پردیس در حال ساخت است که در این واحدها حدود ۴۰۰ هزار نفر اسکان خواهند یافت و برنامه ما این است که به‌صورت ماهانه افتتاح مسکن مهر را در شهرهای جدید داشته باشیم.

وی در خصوص عدم حضور وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح واحدهای مسکن مهر افزود: آقای آخوندی به‌مناسبت هفته دولت امروز مهمان داشت ضمن آن‌که امروز جلسه هیئت دولت را نیز داریم که وزیر راه و شهرسازی باید در آن حضور یابد.

معاون وزیر راه و شهرسازی یک روز بعد یعنی در هفتمین روز هفته دولت به جنوب‌غربی پایتخت رفت تا تعدادی از واحدهای مسکن مهر پرند را افتتاح کند. نریمان در حاشیه افتتاح ۸۳۹۰ واحد مسکن مهر این شهر اظهار کرد:‌  ساخت مدرسه، بیمارستان و سایر خدمات روبنایی به‌عهده وزارت راه و شهرسازی نبوده است، اما خود را در مقابل مردم مسئول می‌دانیم و در کنار وزارتخانه‌ها و ارگانهای مرتبط قرار گرفتیم و با تعامل و همکاری به مردم خدمات را ارائه کردیم به‌نحوی که در شهر جدید پرند با ساخت ۲۱ مدرسه در ظرف کمتر از ۱۸ ماه از نیاز مردم در این شهر در خصوص مدارس پیشی گرفتیم.

وی با تأکید بر بحث هویت‌بخشی در همه شهرهای جدید، گفت: نیاز به ایجاد مجموعه‌های فرهنگی، آموزشی و مذهبی بسیار محسوس است که بهترین حالت برای پیشبرد این هدف مشارکت با بخش خصوصی خواهد بود.

وی با اشاره به تعداد واحدهای افتتاح شده مسکن مهر در دولت تدبیر و امید این سؤال را مطرح کرد “که آیا به مسکن مهر بی‌توجهی شده است؟”.

به گزارش تسنیم، بی‌شک تنها متقاضیان مسکن مهر هستند که صلاحیت پاسخ به این پرسش را دارند نه مسئولان و مدیرانی که مخاطب معاون وزیر راه و شهرسازی بودند. متأسفانه اکثر مسئولان دولت یازدهم نمی‌خواهند با مردم به‌صورت مستقیم مواجهه‌ای داشته باشند؛ هنوز وزیر راه و شهرسازی نمی‌خواهد با متقاضیان مسکن مهر روبه‌رو شود که شاید مهم‌ترین دلیل آن عدم پایبندی به تعهدات و انتقادات بی‌سابقه از طرح مسکن مهر باشد.

این‌که هنوز وزارت راه و شهرسازی به‌عنوان مثال نتوانسته مشکل پروژه‌های هسا را در طرح مسکن مهر سراسر کشور برطرف کند، اما در عین حال مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید از مدیران زیردست خود سؤال چند سطر بالا را می‌پرسد جای تعجب دارد.

نریمان زمستان ۹۲ در اولین نشست خبری خود در خصوص زمزمه‌های افزایش قیمت مسکن مهر با قاطعیت تمام اعلام کرد: «انبوه‌سازان به‌دلیل اینکه آدم‌های آگاهی هستند حتی افراد دیگر از آنها الگو می‌گیرند با چشم باز قراردادها را خواندند و آن را امضا کردند و متعهد هستند که این قراردادها را اجرا کنند. مدت زیادی از امضای این قراردادها نمی‌گذرد، این قراردادها سال گذشته امضا شد در زمانی که دلار به ۴ هزار تومان تنه زده بود، بنابراین آنها نمی‌توانند بگویند با تورم آن‌چنانی روبه‌رو هستیم چرا که می‌دانستند با تورم‌هایی مواجه خواهند شد. در یک نگاه اصولی و مقرراتی پیمانکاران متعهدند به این قراردادها پایبند بوده و باید پاسخگو باشند، طبق قانون نیز با آنها برخورد خواهد شد. بعضی از قراردادها مقداری برای پیمانکاران سربه‌سر است که حاشیه سود کمی را نسبت به سایر قراردادها نصیب پیمانکاران می‌کند اما با این حال پیمانکاران پذیرفتند با حاشیه سود کمتر چراغ شرکت‌هایشان روشن بماند.

این در حالی بود که کمتر از دو هفته بعد وزارت راه و شهرسازی دستورالعمل افزایش قیمت مسکن مهر را برای اجرا ابلاغ کرد!دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *