ماست بادیه و آبمیوه نل غیراستاندارد اعلام شد ۱۰ شهریور, ۱۳۹۵

بازرسان استاندارد نسبت به وجود برخی برندهای ماست و آبمیوه‌های غیراستاندارد در بازار هشدار دادند.

اقتصادپرس: بازرسان استاندارد در گشت ویژه نظارت بر بازار فراورده‌های غذایی ، ماست موسیر با نام تجارتی بادیه و آبمیوه با نام تجارتی نل را ، بدلیل تولید بدون مجوز استاندارد ، توقیف کردند.

بیات در این رابطه گفت: دو واحد تولیدکننده فراورده‌های غذایی متخلف شناسایی و محصولات آن‌ها توقیف شد.

یکی از این واحدها تولیدکننده آبمیوه در طعم‌های مختلف با نام تجارتی نل بود که تولیداتش به دلیلی جعل نشان استاندارد ، در جاده قدیم قم ، توقیف شد.

واحد تولیدکننده ماست موسیر با نام تجارتی بادیه نیز ، در شهرک صنعتی پرند ، به دلیل عرضه کالای بدون مجوز استاندارد ، توقیف شد.

رئیس سازمان استاندارد ایران با اشاره بر اینکه متخلفین هر دو واحد ، برای رسیدگی به پرونده‌شان ، به دادگاه معرفی شدند ، ادامه داد: از ابتدای سال تاکنون ، ۱۷۰۰ مورد بازرسی از واحدهای تولیدکننده فراورده‌های غذایی در استان تهران انجام شده است.

همچنین در جلسات کمیته علایم مردادماه این اداره‌کل ، پروانه استاندارد پنج واحد ، به دلیل عدم رعایت شرایط استاندارد ، ازجانب کارشناسان این اداره‌کل ابطال شد ؛ که بدین شرح است :کیک روغنی با نام تجارتی زربان فام ، بستنی شیری مخلوط با چربی نباتی ( وانیلی و کاراملی ) بستنی یخی میوه‌ای بدون شیر با نام تجارتی نیتل و ماکات ، آدامس با نام تجارتی کوهیار – گیوا ( بعلت عدم تولید )، دوغ بدون گاز گرما دیده در بسته‌بندی pet چندلایه پلی اتیلنی با نام تجارتی قدیما.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *