تولید عسل به مرز 80 هزار تن می رسد ۱۰ شهریور, ۱۳۹۵

سرپرست امور تولیدات زنبور عسل وزارت جهاد کشاورزی گفت: پیش بینی می شود امسال تولید عسل با افزایش ۵ درصدی به ۸۰ هزار تن برسد.

اقتصادپرس: عیسی میرزایی سرپرست گروه امور تولیدات زنبور عسل  معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به وضعیت تولید عسل اظهار داشت: امسال پیش بینی می شود که تولید عسل با افزایش ۵ درصدی  به ۸۰ هزار تن برسد.
وی افزود:براساس آمارگیری سال ۹۴، ۶ میلیون و ۴۳۱ کندو و ۷۳ هزار و ۸۶۳ زنبوردار در سطح کشور مشغول به فعالیت هستند  که براین اساس ایران از نظر تعداد کندو رتبه ۴ و تولید عسل رتبه ۷ درجهان را داراست.
میرزایی در خصوص مشکل زنبورداران گفت: زنبورداران با مشکلاتی از قبیل نبود بیمه تامین اجتماعی، حذف استاندارد اجباری و نداشتن ردیف بودجه روبرو هستند.
گفتنی است که در راستای حمایت از توسعه صنعت زنبورداری اعتباراتی با بهره ۴ درصد در اختیار زنبورداران عضو صندوق قرار می گیرد.
سرپرست گروه امور تولیدات زنبور عسل  معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: اتحادیه زنبورداران با معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی پیگیر تبدیل استاندارد تشویقی به اجباری هستند چرا که این امر تا حدودی بر صادرات تاثیر گذار بوده است.
وی با اشاره به صادرات عسل در چهار ماه نخست سال گفت: در ۴ ماه نخست سال جاری ۷۳۰ تن عسل عمدتا به کشورهای خلیج فارس و ترکیه صادر شده است.
میرزایی تصریح کرد: سال گذشته مجموع صادرات عسل هزار و ۴۰۰ تن بوده که انتظار داریم امسال  با حل برخی مشکلات این رقم افزایش یابد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *