پیگیری ماجرای حقوق چند ده میلیونی مدیران بیمه مرکزی+فیلم ۱۹ اردیبهشت, ۱۳۹۵

وزیر اقتصاد به انتشار فیش‌های حقوقی چند ده میلیون تومانی مدیران ارشد بیمه مرکزی واکنش نشان داد و دستور پیگیری این موضوع را صادر کرد.

اقتصاد پرس: علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی، در پی اطلاع از فیش‌های حقوقی چند ده میلیون تومانی مدیران ارشد بیمه مرکزی، دستور رسیدگی به این موضوع و ارائه یک گزارش جامع را صادر کرده است.
وزیر اقتصاد همچنین خواستار ارائه توضیحات قانع کننده در صدور فیش‌ها و دریافت حقوق‌های چند ده میلیونی توسط این افراد شده است.
بر اساس این گزارش اخیراً انتشار فیش‌های حقوقی اعضای هیات مدیره بیمه ایران بازتاب گسترده‌ای در شبکه‌های مجازی و رسانه ها داشت و این فیش‌ها نشان می داد که بعضی از اعضای هیأت مدیره بیمه مرکزی ۴۷ تا ۸۷ میلیون تومان دریافتی داشته‌اند.
همچنین مشاهده فیش‌های حقوقی این مدیران نشان می دهد که سه مدیر ارشد بیمه مرکزی ۱۸۰ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند و حقوق تنها یک نفر ۸۷میلیون تومان بوده است.
وام ضروری بالای ۴۰۰ میلیون تومانی، وام خودروی مدیران، اضافه کاری۴ میلیون تومانی، اضافه کاری فوق العاده۳۳ میلیون تومانی و برخی ارقام دیگر نیز در این فیش‌ها درج شده است.
بر اساس این گزارش با وجود اینکه دستور پیگیری وضعیت نشان از تایید ماجرا از سوی وزیر اقتصاد دارد اما روابط عمومی وزارتخانه در جوابیه متنی ارسال کرده که توضیحاتی در خصوص نادرست بودن تصویر انتشاریافته در شبکه های مجازی و رسانه ها داده است.
متن جوابیه روابط عمومی وزارت اقتصاد و امور دارایی ازین قرار است:
تصویری در خصوص حقوق یکی از مدیران بیمه مرکزی در فضای مجازی به نقل از کانال مجمع اصول گرایان انتشار یافته که متاسفانه حاوی پیام نادرستی در خصوص وضعیت پرداختی به این مدیر بیمه ای است .
طبق این تصویر جمع دریافتی  این شخص به اضافه  طلب اضافه کاری سنوات گذشته که  مبلغ  ۳۳ میلیون تومان است  آورده شده است و در واقع جمع رقم دیون و حقوق مبلغ این فیش را بدینگونه افزایش داده است . همچنین سقف اضافه کاری کارکنان دولت در ماه ۱۷۵ساعت است ، طبق  اطلاعات همین فیش مبلغ اضافه کاری در ماه  صادر شدن فیش حقوق ۳٫۸ میلیون تومان و به عبارتی هر ساعت اضافه کار تقریبا ۲۲ هزار تومان حساب شده که ضرب در ۱۷۵ می شود.
با این تفسیر مبلغ بدهکاری اضافه کاری ایشان  که سقف پرداخت را بالا برده مربوط به ۱۵۲۴ اضافه کار سنوات قبل است  که جزء دیون محسوب شده و احتمالا ۸ یا ۹ ماه معوقه را مد نظر داشته است و شاید هم بازده بیشتری را مد نظر قرار داده باشد چون احتمال تغییر آیین نامه حقوق و دستمزد دستگاههای اجرایی در دولت همواره مطرح است. البته و صد البته سیستم پرداخت دیون در سیستمهای دولتی به علت تغییر در قوانین استخدامی یک امر شایع و متداول است.
حال با کسر دو معوقه دیونی که در این فیش حقوق پرداخت شده . خالص حقوق این مدیر ۹ میلیون محاسبه می شود که به نظرم برای یک معاون در این سطح و این دانش مناسب هم باشد .  چرا که حقوق اعضای هیات علمی با درجه استادیار صرف نظر از حق التدریس و حق تالیف و ….بسیار بالاتر از این مبلغی است که این مدیر دریافت می دارد.
البته امیدوارم این فرض که این پیام در دفاع از این فرد ارسال شده باشد شائبه خاصی ایجاد ننماید. صرفا جهت توضیح و جلوگیری از خطای مد نظر ارسال کنندگان در تشویش اذهان عمومی عنوان شده است.
منبع: باشگاه خبرنگاران


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.