قیمت نفت افزایش یافت ۹ شهریور, ۱۳۹۵

در حالی که ارزش دلار از بالاترین رقم دو هفته اخیر عقب نشینی کرده، قیمت نفت امروز افزایش داشت، هرچند که تردیدها درباره ثمربخش بودن نشست ماه آینده تولید کنندگان نفتی در مورد فریز نفتی، تاثیری منفی بر قیمت ها داشته است.

اقتصادپرس: در حالی که ارزش دلار از بالاترین رقم دو هفته اخیر که دیروز ثبت شده بود عقب نشینی کرده، قیمت نفت امروز افزایش داشت، هرچند که تردیدها درباره ثمربخش بودن نشست ماه آینده تولید کنندگان نفتی در مورد فریز نفتی، تاثیری منفی بر قیمت ها داشته است.
در حالی که سرمایه گذاران در انتظار انتشار آمارهای بازار کار آمریکا در این هفته هستند، ارزش دلار امروز با کاهش همراه بود. استنلی فیشر، معاون رئیس فدرال رزرو آمریکا گفته، گزارش بازار کار نقش مهمی در تصمیم بانک مرکزی آمریکا در مورد افزایش قریب الوقوع نرخ بهره خواهد داشت.
کاهش ارزش دلار موجب ارزان تر شدن نفت برای دارندگان سایر ارزها می شود و تقاضا برای خرید را افزایش می دهد.
ببا این حال، تردیدها در مورد به نتیجه رسیدن نشست فریز نفتی در ماه آینده همچنان بر قیمت ها سایه افکنده است.
رابرت نونان، مسئول بخش مدیریت ریسک در شرکت میتسوبیشی گفت: «این احساس وجود دارد که مذاکرات فریز تولید اوپک ممکن است منجر به نتیجه ای مثبت شود، اما اینها فقط حرف است.»
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۲ سنت افزایش نسبت به جلسه قبل به ۴۹ دلار و ۲۸ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز با ۹ سنت افزایش به ۴۷ دلار و ۷ سنت رسید.
خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان هفته گذشته گفت، وی معتقد نیست که مداخله در بازارهای نفت امری ضروری است، زیرا بازار در مسیری درست حرکت می کند.
سهیل بن محمد المزروعی، وزیر انرژی امارات نیز اعلام کرده که سهم فعلی اوپک از بازار در سطح خوبی قرار دارد.
عراق نیز که در ماه جاری میلادی صادرات نفت خود را افزایش داده گفته که تولید خود را افزایش خواهد داد.
در همین حال، یک گروه پیکارجوی نیجریه ای گفته حملات خود به تاسیسات نفتی این کشور را که منجر به کاهش دشدی تولید نفت این کشور شده بود، خاتمه داده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *