حضور شرکت های چند ملیتی،راهی برای ورود به عرصه جهانی ۱۹ اردیبهشت, ۱۳۹۵

عضو سابق اتاق بازرگانی تهران گفت:جذب سرمایه گذار خارجی و همکاری با شرکت های چند ملیتی، می تواند منجر به حضور گسترده کشور در عرصه جهانی شود.

جمشید عدالتیان عضو سابق اتاق بازرگانی تهران در خصوص عواملی که مانع جذب سرمایه گذار خارجی می شوند، اظهار داشت: عدم کارآیی فضای کسب و کار، نوسان نرخ ارز و نبود ثبات اقتصادی در کشور، موجب می شود که سرمایه گذاران تمایلی برای حضور نداشته باشند.

وی در ادامه تاکید کرد: از طریق شناخت مزیت های اقتصادی کشور و با توسل به یک نظام سازمان یافته جدید، می توان زمینه آمادگی کشور را برای جذب سرمایه گذار خارجی و زمینه سازی مناسب برای درآمد ارزی، فراهم کرد.

عدالتیان هم چنین افزود: باید تغییراتی در وزارت اقتصاد و دارایی کشور اعمال شود تا این نهاد بزرگ بتواند به شیوه ی مؤثرتری، بازاریابی کند.

وی در زمینه شرکت های چند ملیتی بیان کرد: این نوع شرکت ها توانایی توزیع کالاهای تولیدی خود در چرخه اقتصاد جهانی را دارند و تعدد این شرکت ها، منجر به افزایش صادرات می شود.

عدالتیان در پایان با اشاره به شرکت های چند ملیتی ایران عنوان کرد: انواع نمایندگی های شرکت های چند ملیتی و برند در سراسر ایران وجود دارد اما این شرکت ها کالاهای خود را در ایران تولید نمی کنند و عملا نفع اقتصادی برای کشور ندارند.

منبع:   باشگاه خبرنگاراندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *