برنامه ششم توسعه هیچ راهکار کاربردی اقتصادی ندارد ۸ شهریور, ۱۳۹۵

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی گفت: برنامه ششم توسعه هیچ راهکار کاربردی برای رفع مشکلات و توسعه اقتصادی ندارد.

اقتصادپرس: حسین مقصودی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: لایحه‌ای که دولت با عنوان برنامه ششم توسعه در خراسان رضوی آورده هیچ بحث کاربردی نداشته و در واقع برنامه نیست.

وی ادامه داد: در این برنامه تنها چند قانون جابه‌جا شده و باید گفت برنامه به سندی اطلاق می‌شود که دارای چشم انداز باشد ولی در لایحه دولت هیچ چشم اندازی دیده نمی‌شود.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی ادامه داد: قطع به یقین برنامه ششم تغییر و تحول اساسی پیدا کرده و موارد مختلفی به آن اضافه و یا از آن حذف می‌شوند.

مقصودی با بیان اینکه بهره بانکی و هزینه‌های تولیدکنندگان به هیچ وجه با یکدیگر تناسب ندارد، خاطرنشان کرد: کل سود  صنعتگران ۱۲ درصد در سال است در صورتیکه حدود ۱۸ درصد یعنی ۲ برابر میزان تورم سود تسهیلات پرداخت می‌کنند و این در حالی است که استاندارد سود بانکی در تمام دنیا برای بخش صنعت ۳ الی ۴ درصد است.

وی با اشاره به درصد پایین تحقق برنامه پنجم توسعه ، بیان کرد: نبود همبستگی تیم اقتصادی دولت، نبود نگاه عملی و باور به اقتصاد مقاومتی و توجه نکردن به نیروی متخصص داخلی کشور و اعتماد به جوانان از مهم‌ترین علل تحقق پایین برنامه پنجم توسعه است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *