جای خالی پوشش ریسک‌های خاص بیمه در صنعت خودروسازی ۸ شهریور, ۱۳۹۵

یکی از مدیران صنعت بیمه می‌گوید جای پوشش ریسک‌های خاص توسط بیمه در صنعت خودروسازی خالی است. به گفته وی با تعاملی که بین خودروسازان و شرکت‌های بیمه رخ داده، پوشش ریسک‌های خوبی انجام خواهد شد.

اقتصادپرس:مجید صفدری – مدیرعامل بیمه ما درباره تعاملی که اخیرا بین یکی از شرکت‌های خودروسازی و صنعت بیمه صورت گرفته است، اظهار کرد: به مناسبت هفته دولت تعامل خوبی بین صنعت خودروسازی و صنعت بیمه اتفاق افتاد. قرار بر این است که با همکاری شرکت‌های بیمه ریسک‌هایی در صنعت خودروسازی پوشش داده شود که از جمله می توان به بیمه‌نامه تضمین کیفیت قطعات خودرو، بدنه وثالث با پوشش‌های جذاب تر نام برد.

وی با بیان اینکه جای پوشش ریسک‌های خاص در صنعت خودروسازی خالی است، گفت: امیدواریم با تعاملی که بین خودروسازان و صنعت بیمه رخ می‌دهد بتوانیم ریسک‌های اعتباری و ریسک‌های مربوط به بخش صادرات، سرمایه گذاری را پوشش دهیم.

صفدری درباره تغییر و تحولاتی که این روزها در بیمه مرکزی رخ داده است، تصریح کرد:‌ عبدالناصر همتی دیدگاه خاص و مطلوبی به بخش خصوصی دارد. سالیان گذشته که او در بیمه مرکزی بود  یکی از برنامه‌هایش خصوصی سازی در صنعت بیمه بود.

مدیرعامل بیمه ما با بیان اینکه برخی از آیین‌نامه‌ها و دستور العمل‌های حال حاضر صنعت بیمه ایران نیاز به بازنگری دارد، اظهار کرد: رییس بیمه مرکزی از لحاظ بیمه‌گری شخص مسلطی است و از نظر بیمه اتکایی برنامه‌های جدیدی را عنوان کرده است. علاوه بر این در بخش مارکتینگ و ایجاد اطمینان در جامعه برنامه‌های خوبی را معرفی کرده است. امیدوارم با این برنامه‌ها بخش خصوص‌مان فعال تر شود و بیمه مرکزی ما به سمت نظارت حمایتی و پشتیبانی برود و بیمه‌های ما با این حمایت جایگاه‌ خود را پیدا کنند.

 

منبع: ایسنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *