کمیسیون کشاورزی مجلس پیگیر پرداخت مطالبات چغندرکاران شد ۷ شهریور, ۱۳۹۵

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیگیر پرداخت مطالبات چغندرکاران هستیم و برای بررسی این موضوع از وزیر جهادکشاورزی برای حضور در کمیسیون دعوت به عمل آمد گفت کارخانه‌های قند و شکر تنها بخش کمی از مطالبات چغندرکاران را پرداخته‌اند.

اقتصادپرس: عباس پاپی‌زاده در گفت و گو با تسنیم اظهار کرد: چغندر کاران کماکان بابت پرداخت پول خود از کارخانه‌های قند و شکر طلب کار هستند و عملکرد کارخانه‌داران باعث آزار و اذیت کشاورزان شده است.

وی افزود: این کارخانه‌ها به‌موقع به تعهدات خود عمل نمی‌کنند به طوری که باوجود اینکه چغندر کاران محصول خود را در اردیبهشت‌ماه تحویل داده‌اند، هنوز موفق به دریافت مطالبات خود نشده‌اند.

پاپی‌زاده خاطرنشان کرد: این شرایط باعث شده است که کشاورزان منابع مالی لازم برای کشت جدید و خرید مواد اولیه تولید، اجاره زمین و بستن قرارداد نداشته باشند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تنها بخشی اندکی از پول چغندر کاران پرداخت‌شده و مابقی آن باقی‌مانده است ادامه داد:  با کارخانجات و تصمیم گیران حوزه تماس حاصل شد تا مطالبات کشاورزان را پرداخت کنند اما نتیجه حاصل نشده است.

وی تصریح کرد:  در دزفول حدود ۳ هزار هکتار زمین زیر کشت چغندر وجود دارد که کلیه آنها با این مشکل روبه‌رو هستند همچنین گزارش‌هایی در خصوص این مشکل در استان‌های دیگر نیز وجود دارد.

پاپی‌زاده گفت: کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس پیگیر موضوع پرداخت مطالبات چغندر کاران است و در جلسه هفته گذشته این امر در حضور وزیر جهاد کشاورزی مطرح شد.

به گزارش تسنیم نظر افضلی نایب‌رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس نیز با تاکید بر اینکه برخی چغندرکاران بخشی از مطالبات خود را از سال قبل دریافت نکرده‌اند به تسنیم گفت:  کارخانه‌داران دلیل این عدم پرداخت را طلب خود از دولت بابت عدم دریافت یارانه تولید شکر عنوان می‌کنند و مشکلات برگردن کشاورزان خرده پا افتاده است.

گفتنی است که امام خامنه ای در دیدار اخیر  با دولت تاکید داشتند که مطالبات کشاورزان باید به موقع پرداخت شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *