کاهش قیمت تخم مرغ/ صادرات به عراق درحد صفر ۷ شهریور, ۱۳۹۵

دبیر کل کانون پرورش دهندگان مرغ تخم گذارگفت:در حال حاضر متوسط هر کیلو نرخ تخم مرغ درب مرغداری ۳ هزار و ۵۰۰ تومان است که در مقایسه با هفته گذشته نرخ هر کیلو تخم مرغ ۳۰۰ تومان کاهش یافته است.

اقتصادپرس: فرزاد طلاکش دبیر کل کانون پرورش دهندگان مرغ تخم گذار در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به وضعیت قیمت تخم مرغ اظهارداشت:متوسط قیمت هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۳ هزار و ۵۰۰ تومان است که در مقایسه با هفته گذشته ۳۰۰ تومان کاهش را نشان می دهد.
وی ادامه داد:مازاد تولید و توقف صادرات به عراق به سبب عدم رقابت با سایر رقبا و فراهم نشدن شرایط لازم از سوی دولت برای پرداخت یارانه کاهش قیمت در بازار را رقم زده است.
طلاکش تصریح کرد: همه ساله از نیمه دوم مرداد ماه تقاضای صنایع کیک و کلوچه سازی برای مصرف تخم مرغ  به سبب بازگشایی مدارس افزایش می یافت که متاسفانه در شرایط فعلی به سبب کاهش تولید این صنایع تقاضا برای تخم مرغ قابل توجه نبوده است.
دبیر کل پرورش دهندگان مرغ تخم گذار در خصوص قیمت تمام شده این محصول بیان کرد: براساس آخرین قیمت تعیین شده از سوی وزارت جهاد کشاورزی هر کیلو تخم مرغ با احتساب ۱۰ درصد سود مرغدار ۴ هزار و ۲۰۰ تومان باید باشد که این امر بیانگر زیان ۷۰۰ تومانی تولید کنندگان در هر کیلو است.
وی با اشاره به روند صادرات تخم مرغ عنوان کرد: صادرات تخم مرغ به عراق نزدیک صفر است چرا که هر هفته تنها ۵۰ الی ۶۰ تن تخم مرغ صادر می شود که این رقم قابل توجهی نیست.

طلاکش در خصوص پیش بینی وضعیت قیمت تخم‌مرغ اظهار داشت: در صورت افزایش تقاضا از سوی صنایع کیک و کلوچه و صادرات نهایت قیمت تخم مرغ به همان مرز ۳ هزار و ۸۰۰ تومان هفته گذشته خواهد رسید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *