کارت های اعتباری بین المللی ابزاری کارآمد در مبادلات مالی ۷ شهریور, ۱۳۹۵

کارت‌های اعتباری بین المللی سبب سهولت پرداخت در تعاملات مالی می‌شود و می‌تواند در جذب گردشگران، تجار و بازرگانان نقش مهمی داشته باشند و نیازهای مردم در سفرهای خارجی را رفع کند.

اقتصادپرس: محمدرضا غفوری کارشناس اقتصادی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص کارت های اعتباری بین المللی گفت: کارت‌های هدیه دلاری همیشه در اقتصاد ایران وجود داشته و با سقف اعتبارهای مختلفی از جمله ۱۰۰۰ دلار فعالیت می‌کرد و برخی ارائه دهندگان و شرکت‌ها در این عرصه فعال بودند. این گونه کارت‌ها سقف مشخصی  اعتبار دارند و مردم می‌توانند آن را خریداری کنند که پس از استفاده امکان شارژ مجدد وجود دارد.
وی در ادامه افزود: این کارت‌های اعتباری ارزی معمولا مختص استفاده تجار نیست و برای خریدهای خاص و کوچک طراحی شده و نمی‌تواند تأثیر زیای در رونق کسب و کار داشته باشد اما مستر کارت یا ویزا کارت کارکردهای متفاوت و البته مهم‌تری خواهد داشت.
این کارشناس بانکی در مورد کارکرد کلی کارت‌های اعتباری بین المللی اظهار داشت: این کارت‌ها سبب سهولت پرداخت در تعاملات مالی می‌شود و می‌تواند در جذب گردشگران، تجار و بازرگانان نقش مهمی داشته باشند و نیازهای مردم در سفرهای خارجی را رفع کند و امکان خرید مقالات برای دانشجویان و حضور در همایش‌های بین‌المللی را برای اساتید و محققان فراهم آورد.
غفوری در ادامه افزود: استفاده از کارت‌های اعتباری با توجه به گسترش تعاملات جهانی ضروری است و شرکت‌ها و بانک‌های مختلف آسیایی و اروپایی آن را ارائه می‌دهند که می‌توان از آنها استفاده کرد.
وی در پایان تأکید کرد: ما باید زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های لازم را فراهم کنیم تا بتوانیم هم خود کارت‌های اعتباری صادر کنیم و هم از کارت‌های اعتباری جهانی و معتبر استفاده نماییم.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *