بهره برداری از طرح گازرسانی به 200 روستای گیلان ۶ شهریور, ۱۳۹۵

در پنجمین روز هفته دولت، طرح گازرسانی همزمان به ۲۰۰ روستای استان گیلان با حضور علی جنتی وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی در کوچصفهان از توابع شهرستان رشت بهره برداری شد.

اقتصادپرس: طرح گازرسانی به ۲۰۰ روستای گیلان، صبح امروز (شنبه) با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان نماینده اعزامی دولت به استان در روستای طارمسر کوچصفهان از توابع شهرستان رشت بصورت همزمان به بهره برداری رسید.
برای اجرای این طرح ها، یک هزار میلیارد ریال هزینه شده است.
لنگرود با ۲۸ روستا، لاهیجان ۲۵ روستا، سیاهکل ۲۴ روستا، فومن ۱۸ روستا و رشت ۱۶ روستا به ترتیب شهرستان هایی هستند که بیشترین تعداد طرح های افتتاحی گازرسانی را در هفته دولت امسال دارند.
شاخص گاز رسانی روستایی در گیلان از ۶۷ درصد در ابتدای دولت یازدهم، به ۹۲ درصد رسیده است. از سال ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۲ ، به ۴۳۲ روستای گیلان گازرسانی شده بود این درحالیست که در سه سال دولت یازدهم، به ۷۲۵ روستا گازرسانی شده است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز با استقبال استاندار گیلان وارد فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت شد.
وی در بدو ورود به گیلان، با حضور در گلزار شهدای لولمان از توابع شهرستان رشت به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.
سخنرانی در جلسه شورای اداری، دیدار با نماینده ولی فقیه در گیلان، بازدید از کتابخانه و تالار مرکزی رشت، دیدار با اصحاب رسانه، فرهنگ و هنر، سخنرانی در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر از برنامه های سفر ۲ روزه علی جنتی به گیلان است.

منبع:  ایرنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *