افتتاح دو طرح پتروشیمی در آینده نزدیک ۶ شهریور, ۱۳۹۵

سرپرست طرح های شرکت ملی صنایع پتروشیمی از ایجاد ۴۹ میلیون تن ظرفیت جدید در پتروشیمی تا سال ۹۶ خبر داد و گفت: ۲ طرح مروارید و کاویان ۲ آماده افتتاح رسمی هستند.

اقتصادپرس: احمد زارعی سرپرست طرح های شرکت ملی صنایع پتروشیمی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ۱۲ طرح در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی در اولویت طرح های پتروشیمی قرار گرفته است گفت: از این طرح ها ۳ طرح پتروشیمی لرستان، مهاباد و اوره آمونیاک شیراز به بهره برداری رسیده است.

وی ادامه داد: ۲ طرح دیگر از این مجتمع ها که شامل کاویان ۲ و فاز دوم مجتمع پتروشیمی مروارید هستند هم اکنون به تولید رسیده اما به طور رسمی افتتاح نشده اند.

به گفته زارعی طرح های پتروشیمی بوشهر، متانول کاوه و مرجان نیز تا سال ۹۶ به بهره برداری می رسند.

سرپرست طرح های شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به منابع مورد نیاز این واحدها گفت: منابع مورد نیاز این مجتمع ها از طریق صندوق توسعه مای و فاینانس چین تامین خواهد شد.

وی با اشاره به ایجاد ۴۹ میلیون تن ظرفیت جدید در پتروشیمی گفت: از این میزان ۴۲ میلیون تن محصول قابل فروش تولید خواهد شد اما به دلیل کمبود خوراک مشکل تولید با تمام ظرفیت وجود دارد ولی با راه اندازی فازهای جدید پارس جنوبی این قول داده شده است که خوراک مورد نیاز این واحد ها تامین شود.

منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *