نان گران نمی شود/ افزایش سرانه مصرف شیر رویایی بیش نیست ۱۸ اردیبهشت, ۱۳۹۵

با توجه به کاهش نرخ گندم آزاد دلیلی برای افزایش قیمت نان وجود ندارد و هر گونه افزایش قیمت از سوی نانوایی های آزاد پز غیر قانونی است.

اقتصاد پرس: افزایش غیر قانونی قیمت نان تا رویایی شدن افزایش سرانه مصرف شیر از مهم ترین رویدادهای کشاورزی در هفته ای که گذشت:

خود کفایی گندم به قیمت واردات دیگر محصولات کشاورزی تمام می شود
مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی گفت: اگر بخواهیم تمام اراضی خود را به کشت گندم اختصاص دهیم، طبیعی است که در سایر محصولات کشاورزی و نهاده های دامی وارد کننده خواهیم شد.
چایکاران همچنان در انتظار تعیین نرخ خرید تضمینی
رئیس اتحادیه چایکاران گفت: با توجه به برداشت برگ سبز چای و تحویل آن به کارخانه ها، هنوز نرخ خرید تضمینی برگ سبز چای از سوی شورای اقتصاد تعیین نشده است.
خود کفایی در صنعت خوراک دام و طیور شدنی نیست
رئیس انجمن خوراک دام و طیور گفت:با توجه به آنکه ۸۵ الی ۹۰ درصد خوراک دام و طیور وارداتی است ، رسیدن به خود کفایی در آینده ای نزدیک امکان پذیر نیست.
قیمت مرغ افزایش یافت
عضو هئیت مدیره اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی گفت: در دو روز گذشته هر کیلو مرغ زنده به قیمت ۳ هزار و ۸۰۰ الی ۴ هزار تومان به فروش می رسد.
تفاهم نامه همکاری میان ایران و کره در شیلات به امضا رسید
رئیس سازمان شیلات ایران گفت:با توجه به سابقه دیرینه فعالیت های مدیریت ذخایر آبزیان و تجارت بین ایران و کره، همکاری های جدیدی بین دو کشور به امضا رسید.
افزایش سرانه مصرف شیر رویایی بیش نیست
عضو انجمن تولیدکنندگان فرآورده های لبنی گفت: در حال حاضر سرانه مصرف شیر در کشور ما کمتر از ۷۵ کیلو است که باید این میزان افزایش یابد.
افزایش قیمت نان غیرقانونی است
مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی گفت: با توجه به کاهش نرخ گندم آزاد دلیلی برای افزایش قیمت نان وجود ندارد و هر گونه افزایش قیمت از سوی نانوایی های آزاد پز غیر قانونی است.
توسعه کشت گیاهان دارویی نیاز به عزم ملی دارد
رئیس انجمن گیاهان دارویی گفت: با توجه به استقبال جهانی از گیاهان دارویی، باید توسعه کشت گونه های استراتژیک را عزم ملی دنبال کرد.
قیمت گوشت کاهش یافت
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت:با توجه به کسادی بازار و فروانی تولید، قیمت هر کیلو گوشت در بازار هزار تومان کاهش یافت.

صادرات لبنیات کاهش یافت

دبیر انجمن صنایع لبنی گفت: میزان صادرات محصولات لبنی به عراق به سبب بحرانی بودن منطقه از نظر وزنی ۱۳ درصد و ارزشی ۶ درصد تقلیل یافته است.
پیش بینی تولید ۲۵ هزار تن میگو در سال جاری
مدیرکل دفتر بهبود کیفیت آبزیان شیلات ایران گفت: با فراهم شدن نقدینگی مورد نیاز و نبود بیماری در مزارع پیش بینی می شود که میزان تولید به مرز ۲۵ هزار تن برسد.
پوزخند قیمت قارچ اشک تولیدکنندگان را در آورد
سال ها است که مصائب افت قیمت و هزینه های بالای تولید بر تولید کنندگان حاکم بوده و تاکنون تمهیداتی برای این امر مهم اندیشیده نشده است.
هنوز گلوگاه های قاچاق میوه شناسایی نشده است
نائب رئیس اتحادیه باغداران گفت:برخورد جدی مسئولان مربوطه با خرده فروشان و شناسایی گلوگاه های اصلی قاچاق، امری مهم در جلوگیری از توزیع میوه های رنگارنگ قاچاق به کشور است.
مازاد تولید چه بر سر مرغداران آورد؟
عضو هیئت مدیره اتحادیه سراسری مرغداران گفت:مازاد تولید، زمینه را برای کاهش ۷ الی ۱۰ درصدی قیمت در بازار فراهم کرده است.
کشت دانه های روغنی تضمین کننده امنیت غذایی کشور است
عضو کمسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: امنیت غذایی بحثی اساسی و محوری است و همواره لازم است که در راستای تحقق سیاست اقتصاد مقاوتی به خود کفایی نسبی دست یابیم.
منبع:  باشگاه خبرنگاران


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *