خط تولید کدام خودرو متوقف شد؟ ۲ شهریور, ۱۳۹۵

پس از اعلام وزیر صنعت ،معدن و تجارت، مبنی بر تداوم خط تولید پراید و پژو توقف تولید پراید و تیبای دوگانه سوز از سوی سایپا اعلام شد.

اقتصادپرس: چند سالی است که اختلاف نظر بین اداره راهنمایی و رانندگی و خودروسازان بر سر توقف شماره گذاری برخی خودروهایی که استاندارد های لازم را ندارند به وجود آمده و بارها پس از اعلام توقف شماره گذاری برخی از این خودروها رایزنی های خودروسازان منجر به ادامه تولید و دریافت وقت اضافه برای اصلاح خودروهای مورد نظر بود که البته در بیشتر مواقع اتفاق خواصی در این خصوص نمی افتاد.

حال که یک روز بعد از صحبت وزیر صنعت ،معدن و تجارت، درخصوص تداوم تولید پراید و پژو صحبت از توقف تولید پراید و تیبای دوگانه سوزاست.

بر اساس این گزارش محمد رضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست خبری که روزگذشته به مناسبت هفته دولت انجام شد ، در خصوص ممنوع شدن تولید پراید و پژو گفت: بر اساس تصمیم داخلی ۱۰ سال قبل خودروهای تولید شده باید پس از ده سال از رده خارج و خودرویی با مشخصات جدید جایگزین آن شود ولی به دلیل تحریم ها و قطع روابط ،تولید این محصولات همچنان ادامه دارد و آیین‌نامه قانونی برای توقف تولید این محصولات وجود ندارد.

نعمت‌زاده جایگزین شدن خودروهای جدید به جای پراید و پژو را مستلزم انعقاد قراردادهای جدید دانست ،این در حالیست که تنها یک روز پس از صحبت وزیر صنعت ،معدن و تجارت، معاون بازاریابی و فروش سایپا اعلام کرد که خط تولید پراید و تیبای گازسوز متوقف شده و باید ارتقاء استاندارد این خودروها مورد آزمایش قرار گیرد.

بر اساس این گزارش رضا تقی زاده گفت : تولید خودرو ۱۳۲ سی‌ان‌جی سوز، ۱۳۱ سی‌ان‌جی سوز و تیبا سی‌ان‌جی سوز تا انجام مراحل آزمون و دریافت استاندارد آلایندگی یورو ۴ متوقف می شود وتولید وانت پیکاپ و تندر ۹۰ سی‌ان‌جی در برنامه سایپا نیست.

وی با بیان اینکه مراحل نهایی تست آلایندگی این ۳ محصول گروه خودرو سازی سایپا درحال انجام شدن است، گفت: انجام تست این خودروها با توجه به لزوم تغییرات فنی و مهندسی در این ۳ خودرو و متفاوت بودن محل نصب و اندازه قطعات در این محصولات ، به زمان بیشتری نیاز دارد.

حال باید منتظر باشیم و ببینیم که بعد از پراید و تیبا دوگانه سوز نوبت کدام خودرو ها است که از رده تولید خارج شوند.

منبع: باشگاه خبرنگاراندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *