افزایش تردد نفتکش ها در پایانه های صادراتی خارک ۱۸ اردیبهشت, ۱۳۹۵

مدیر عامل شرکت پایانه های نفتی گفت: پس از رفع تحریم ها میزان تردد نفتکش ها در پایانه های صادراتی خارک تا ۲برابر افزایش یافته و نفتکش های اسپانیایی ،نروژی و رومانیایی برای نخستین بار پس از اجرایی شدن برجام در این پایانه بارگیری می کنند.

اقتصاد پرس: پیروز موسوی عصر جمعه در نشست خبری که در حاشیه بیست و یکمین نمایشگاه صنعت نفت برگزار شده بود، در پاسخ به خبرنگار ایرنا با اعلام این مطلب افزود: پیش از رفع تحریم ها تنها نفتکش های ژاپنی اجازه داشتند در ایران بارگیری کنند و فقط یک نفتکش می توانست در خلیج فارس حضور داشته باشد.
وی ادامه داد: اما اکنون با رفع تحریم ها سایر کشورها از جمله چین و اروپایی ها به شکل گسترده در پایانه های ایران فعالیت دارند.
مدیر عامل شرکت پایانه های نفتی درباره صادرات میعانات گازی نیز گفت: اکنون بیش از ۵۰۰هزار بشکه میعانات گازی در روز صادر می شود.
موسوی در پاسخ به خبرنگار دیگری در خصوص ظرفیت پایانه های نفتی ایران گفت: سال گذشته رکورد صادرات ۷٫۱میلیون بشکه در یک روز به ثبت رسید.
وی درباره راه اندازی پایانه صادراتی جاسک بر ساحل دریای عمان نیز گفت: با راه انداز پایانه صادرات، نفت ایران بدون نیاز به عبور از تنگه هرمز انجام می شود.
مدیر عامل شرکت پایانه های نفتی اضافه کرد : این پایانه از ظرفیت صادرات روزانه ۲ میلیون بشکه نفت و همچنین ذخیره ۱۰میلیون بشکه نفت و میعانات برخوردار خواهد بود.
موسوی یادآور شد: این پایانه صادراتی سکوی صادراتی بوده و عملیات بارگیری از طریق گوی های شناور انجام خواهد شد.
وی در ادامه از طرح ذخیره سازی نفت خام در مخازن زیر زمینی خبر داد و گفت: قرار است مطالعات مربوط به ایجاد مخازن ۱۰میلیون بشکه ای در فاصله ۱۰۰ کیلومتری ساحل اجرا شود.
مدیر عامل شرکت پایانه های نفتی اضافه کرد: هم اکنون مخازن رو زمینی به ظرفیت ۱۰ میلیون بشکه در منطقه گناوه در حال احداث است.

منبع: ایرنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.