پهنای باند استان اصفهان ۱۲ برابر شد ۱ شهریور, ۱۳۹۵

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه پهنای باند مورد نیاز استان اصفهان ۱۲ برابر و شبکه انتقال ۳.۵ برابر شده است، گفت: امروز در استان ۳۰۲.۵ میلیارد تومان پروژه افتتاح می‌شود که از این میزان تنها ۴۲ میلیارد تومان آن مربوط به شرکت مخابرات است.

اقتصادپرس: محمود واعظی امروز (دوشنبه) در مراسم افتتاح ۷۰۴ پروژه مخابراتی در اصفهان ضمن گرامیداشت یاد شهیدان باهنر و رجایی، اظهار کرد: سیاست دولت بر این است که عمل کند. کار توسعه‌ای انجام دهد و مشکلات کشور را حل کند و وارد مباحث و بازی‌های سیاسی که برای انتخابات به راه افتاده نشود.

وی افزود: خوشحالیم که پهنای باند مورد نیاز استان اصفهان ۱۲ برابر و شبکه انتقال ۳.۵ برابر شده است. تعداد مشترکین اینترنت نیز ۵.۵ برابر شده است. همچنین از ابتدای کار دولت طی دو مرحله ابتدا در سال ۹۳، ۱۲۰ روستا و در مرحله دوم ۶۰۸ روستا دارای اینترنت شدند.

واعظی اضافه کرد: امروز قرار است در استان اصفهان ۴۰ گیگ به پهنای باند استان اضافه شود. ۲۵ شهر از نسل سه تلفن همراه و ۹ شهر از نسل چهار تلفن همراه برخوردار خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید ۷۳۰ میلیارد تومان در بخش دولتی و خصوصی در استان اصفهان در حوزه ICT سرمایه گذاری شده است و بنای وزارت بر این است که تا پایان دولت شبکه انتقال استان شش برابر و ۸۶۴ کیلومتر فیبرنوری در میان شهرها کشیده شود. تا پایان سال جاری ۲۴۱ روستا به اینترنت متصل خواهند شد و تا پایان دولت تدبیر و امید تمام روستاهای استان به اینترنت اتصال خواهند یافت.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه اعتبار تخفیف داده شده به این پروژه‌ها تا پایان کار دولت ۹۴۰ میلیارد تومان خواهد بود، گفت: تا پایان دولت ۲۹ شهر دیگر از نسل سه تلفن همراه و ۱۵ شهر دیگر از نسل چهار تلفن همراه برخوردار خواهند شد.

واعظی ادامه داد: تلاشمان بر این است که در استان اصفهان با توجه به فراهم آمدن زیرساخت‌ها و وجود فارغ التحصیلان در حوزه ICT ایجاد شغل کنیم.

به گزارش ایسنا؛ تفاهم نامه مرکز تخصصی شتاب دهی توسط شرکت همکاران راهپویان همتا در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، تفاهم نامه بین شهرداری اصفهان و بخش خصوصی برای گسترش شبکه داکت شهری، تفاهم نامه توانمندسازی سرمایه‌های انسانی در حوزه فاوا زیر نظام صنفی رایانه‌ای و سازمان فنی و حرفه‌ای، تفاهم نامه ایجاد اولین صندوق سرمایه گذاری جسورانه بین نظام صنفی رایانه‌ای و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی در این مراسم با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، استاندار اصفهان، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، رییس دانشگاه صنعتی اصفهان، شهردار اصفهان به امضا رسید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *