نشست علمی بازار سرمایه اسلامی به میزبانی بازار سرمایه ایران ۷ اردیبهشت, ۱۳۹۵

در این نشست که با ۴۰ مهمان خارجی به زبان انگلیسی برگزار می شود، صاحبنظران مباحث مالی – اسلامی از ایران، مالزی، آلمان و سوییس، دستاوردهای علمی خود را ارائه خواهند کرد.

اقتصادپرس: هشتمین نشست ” بازار سرمایه اسلامی” (ICM) با همکاری سازمان بورس و اوراق بهادار و بانک توسعه اسلامی (IDB) و با حضور اندیشمندان و صاحبنظران کشورهای مختلف آسیایی، اروپایی و آفریقایی چهاردهم و پانزدهم اردیبهشت جاری در محل هتل پارسیان آزادی برگزار می شود.

سازمان بورس اوراق بهادار اعلام کرده ، در این نشست که با حدود ۴۰ مهمان خارجی از کشورهای آلمان، روسیه، فرانسه، سوییس، کره جنوبی، چین، هند،یونان، پاکستان، سوریه و نیجریه و مهمانان داخلی از بازار سرمایه ایران وبه زبان انگلیسی برگزار می شود، صاحبنظران و اساتید آشنا با مباحث مالی – اسلامی از ایران، مالزی، آلمان و سوییس دستاوردهای علمی خود را ارائه خواهند کرد.

بر اساس این گزارش ، هدف این همایش، شناساندن ابعاد اسلامی بازار سرمایه ایران و ظرفیت های بازار سرمایه اسلامی به جهان است. همچنین معرفی ابزارهای نوین اسلامی در بازار سرمایه از دیگر اهداف این همایش است.

به گزارش فارس، موضوع اصلی هشتمین نشست بازار سرمایه اسلامی،” نهادهای مالی اسلامی در چارچوب منطبق با شریعت و بررسی عملکرد گذشته و آینده پیش روی آنها ” است .

همچنین ساختار و عملکرد صندوق های سرمایه گذاری اسلامی، ریسک های مالی مرتبط با سرمایه گذاری در واحدهای صندوق های اسلامی،حاکمیت شرعی در نهادهای مالی اسلامی، نظام های قانون گذاری در حوزه صندوق های اسلامی و  بانک های سرمایه گذاری و خدمات آن ها در چارچوب منطبق با شریعت از مهمترین محورهای این نشست است.

 

منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.