شرط اپراتورها برای MVNOها از دختر شوهر دادن سخت‌تر است ۳۱ مرداد, ۱۳۹۵

وزیر ارتباطات در ارتباط با موافقت های اصولی اپراتورهای مجازی تلفن همراه گفت: برخی اپراتورها برای همکاری با MVNOها شروطی گذاشتند که قدیمی ها برای دختر شوهر دادن نمی گذاشتند.

اقتصادپرس: محمود واعظی در مراسم افتتاح پروژه های سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اظاره به اینکه از اجرای رومینگ ملی که ۲٫۵ سال قبل اجرایی شد راضی نیستم، اظهار کرد: درک نمی کنم اینکه اپراتوری شبکه اش را روی اپراتور دیگر باز نمی کند یعنی چه; اصلا این رویه را دوست ندارم و از اپراتورها خواستم تا این رقابت های ناسالم را کنار بگذارند.
وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه ترابردپذیری را هم از دو سال قبل با مشاوره مرکز تحقیقات مخابرات آغاز کردیم، گفت: کار را با مشارکت سه اپراتور آغاز کردیم و الان هم از آنها می خواهم تا همچنان همکاری شان را ادامه دهند.
وی با بیان اینکه اگر چند مشترک در راستای ترابردپذیری از شبکه اپراتورها جدا شوند به معنای نقص شبکه آنها نیست، گفت: مردم سلایق مختلفی دارند و باید به آنها اجازه انتخاب دهیم.
او افزود: ممکن است یک اپراتور الان بیشترین ترابرد را به نام خودش زده باشد اما ماه سوم نتیجه معکوس شود.
وزیر ارتباطات با تأکید بر اینکه اپراتورها بهتر است در راستای اجرای این طرح یسته های مختلفی را ارائه کنند، گفت: امروز هم زمان با گزارش مدیران اپراتورها یکی در گوش من گفت اگر طرح ملی ترابردپذیری نبود شاهد توسعه خدمات امروز اپراتورها نبودیم. بنده هم خدا را شکر کردم زیرا شأن مردم این است اگر پولی پرداخت می کنند در قبال آن خدمات دریافت کنند.
واعظی با بیان اینکه به زودی جنگ تعرفه ها میان اپراتورها راه می افتد، ابراز کرد: خواهش می کنم در تعرفه گذاری ها به هم ضربه نزنید و باعث ورشکثتگی طرف مقابل نشوید.
او افزود: خواهشم این است که دامپینگ نداشته باشید و مانند سال گذشته که جلوی یکی از طرح ها را گرفتیم، ناچار به این کار نشویم.
وزیر ارتباطات در ارتباط با نتیجه ارزیابی سال گذشته اپراتورها گفت: نتیجه ارزیابی را به دستم رساندند اما مشکلی داشت که امیدوارم اصلاح شود و چند ماه دیگر در قالب مراسمی جداگانه شاهد ارزیابی سال ۹۴ و چند ماهه سال ۹۵ باشیم.
واعظی در ارتباط با موافقت های اصولی اپراتورهای مجازی تلفن همراه نیز گفت: برخی اپراتورها برای همکاری با MVNOها شروطی گذاشتند که قدیمی ها برای دختر شوهر دادن نمی گذاشتند.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *