زیان سنگین واردات عراق از کاهش قیمت نفت ۱۸ اردیبهشت, ۱۳۹۵

سخنگوی وزارت نفت عراق با تاکید بر تصمیم این وزارتخانه برای ادامه افزایش تولید نفت خام خود، تایید کرد که واردات عراق از کاهش قیمت نفت ضرر سنگینی کرده است.

اقتصاد پرس: «عاصم جهاد»، سخنگوی وزارت نفت عراق در بغداد با اشاره به قصد این وزارتخانه برای افزایش تولید نفت خام عراق گفت که به دلیل کاهش قیمت نفت، روند واردات این کشور ضربه سنگینی خورده است.

وی با تاکید بر اینکه وزارت نفت عراق می‌خواهد سطح تولید نفت خود را تا سال ۲۰۲۰ به شش میلیون بشکه در روز برساند، افزود: تولید کنونی نفت خام از این وزارتخانه بالغ بر چهار میلیون و هفتصد و پنجاه و هفت هزار بشکه در روز است که سه میلیون و نهصد هزار بشکه از آن در روز صادر می‌شود.

سخنگوی وزارت نفت عراق در خصوص ارتباط افزایش تولید نفت با جبران کسری بودجه این کشور گفت: مشکل بودجه با مقدار نفت خام صادراتی ارتباط ندارد، بلکه با نوسانات قیمت نفت در ارتباط است.

وی در عین حال تصریح کرد: واردات عراق در مقایسه با آنچه که قبل از کاهش شدید قیمت نفت بود نزدیک به هفتاد درصد ضرر کرده است.

عراق که دومین تولید کننده سازمان کشورهای صادر کننده نفت «اوپک» است یکشنبه اعلام کرد، ماه آوریل نزدیک به ۳ میلیون و ۳۶۰ هزار بشکه در روز، نفت صادر کرده است.

تحت تأثیر اعلام افزایش صادرات نفت عراق که نگرانی‌ها در مورد عرضه مازاد طلای سیاه به بازار تشدید کرد، بهای نفت پس از یک ماه افزایش مداوم، از هفته گذشته در بازار آسیا رو به کاهش گذاشت.

بازار جهانی نفت دیروز در ادامه روند نزولی به کاهش قیمت این حامل انرژی ادامه داد.

در آخرین مبادلات روز جاری بازار جهانی انرژی، هر بشکه نفت برنت دریای شمال با یک درصد کاهش نسبت به روز پنجشنبه با قیمت ۴۴٫۵۴ دلار عرضه شد.

هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا نیز کاهش ۱٫۵ درصدی قیمت را تجربه کرد و ۴۳٫۶۸ دلار قیمت گذاری شد.

منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *