هم افزایی دستگاه‌ها برای خدمات بهتر به روستاییان ۳۱ مرداد, ۱۳۹۵

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با تاکید بر لزوم هم افزایی دستگاه‌های ذیربط در امور مختلف روستاییان گفت: بی تردید برای ارائه خدمات بهتر به روستاییان باید یک هم افزایی میان دستگاه‌ها ایجاد شود که در تلاشیم با استفاده از نظر صاحب نظران و کارشناسان این هم افزایی را به بهترین شکل ممکن ایجاد کنیم.

اقتصادپرس: سید ابوالفضل رضوی در حاشیه جلسه شورای هم افزایی دستگاه‌های ذیربط برای ارائه خدمات بهتر به روستاییان و در جمع خبرنگاران گفت: جلسات این شورا به صورت ماهانه برگزار می‌شود تا در جهت ارائه خدمات بهتر به روستاییان بتوانیم از نظرات نمایندگان سازمان‌های مختلف و کارشناسان بهره بگیریم.

وی ارائه طرحی توسط مجلس شورای اسلامی در خصوص امور مختلف روستاها اشاره کرد و افزود: جلسه امروز شورا با دستورکار بررسی این طرح برگزار شد. در جریان این جلسه نمایندگان هر یک از دستگاه‌ها نظرات خود را در خصوص مسائل مختلفی از جمله ارائه تسهیلات به روستاییان عنوان کردند و مقرر شد هفته آینده در ادامه بررسی این طرح جلسه‌ای برگزار شود تا نهایتا نتیجه گیری نهایی به مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی ارسال شود.

وی ادامه داد: پیشنهادات این جلسه تحت عنوان مسکن و درمان مورد توجه اعضا قرار گرفت و مقرر شد پیشنهادات به صورت کتبی ارائه شود تا مورد بررسی اعضای جلسه قرار گیرد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور تاکید کرد: همه دستگاه‌های حاضر در جلسه متفق‌القول بهبود شرایط زندگی روستاییان را مورد تاکید قرار دادند و در جریان آن به مسائلی همچون اشتغال، درآمد و بهبود کیفیت زندگی اشاره کردند. متاسفانه در حال حاضر شرایطی که برای روستاییان و عشایر ایجاد شده است به هیچ عنوان مورد قبول نیست و باید این شرایط بهبود یابد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به مشکل پرداخت تسهیلات توسط بانک‌ها به روستاییان به عنوان یکی از مشکلات عمده آنها اشاره کرد و افزود: متاسفانه روستاییان تولیدات بسیاری دارند و سخت کار می‌کنند اما متاسفانه درآمد محصولات تولید شده نصیب خودشان نمی‌شود. به عنوان مثال در استانی مبالغ زیادی توسط روستاییان از تولید درآمد حاصل می‌شود اما متاسفانه روستاییان از آن بهره‌ای نمی‌برند. مالیات و عوارضی که در شهرها از واحدهای تولیدی و صنعتی اخذ می‌شود به هیچ عنوان سهمی به روستاییان تعلق نمی‌گیرد در حالیکه اگر در اندیشه توزیع عادلانه این عوارض باشیم باید بخشی از این عوارض به روستاییان تعلق گیرد.

منبع: ایسنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *