سرمایه گذاری 70 هزار میلیارد ریالی در فولاد خراسان رضوی ۳۱ مرداد, ۱۳۹۵

استاندار خراسان رضوی گفت: بیش از ۷۰ هزار میلیارد ریال از سال گذشته تا کنون در پروژه های فولاد استان سرمایه گذاری شده است.

اقتصادپرس: در آستانه هفته دولت در گفت و گو با ایرنا افزود : تا سال ۹۴ پیشرفت پروژه های فولادی خراسان رضوی که ازسال ها قبل آغاز شده، حدود ۱۰ درصد بود.
وی اظهار کرد : امسال با تلاش های صورت گرفته برای کمک به تکمیل و راه اندازی این پروژه ها،این پیشرفت به طور متوسط نزدیک به ۸۰ درصد رسیده است.
وی عنوان کرد : بر اساس برنامه ریزی انجام شده تا پایان سال دو تا سه مورد از طرح های بزرگ فولادی استان به سرانجام می رسد و این خود می تواند توسعه ثابت و پایداری برای مردم این استان ایجاد کند.
به گفته وی، برای راه اندازی واحدهای تولیدی نیز در این مدت ۱۳ هزار میلیارد ریال ماشین آلات مورد نیاز صنعت و تولید وارد شده است که در داخل امکان تولید آنها نبود.
وی اظهار کرد: با راه اندازی این واحدهای تولیدیشامل شیشه، کاغذ، گندله و کنسانتره تحول جدی در اشتغال استان ایجاد خواهد شد.
وی با بیان اینکه میراث باقی مانده از دولت قبل بیش از ۲۷ هزار میلیارد ریال پروژه نیمه تمام بوده است ، افزود : در این مدت تلاش شد بخشی از این پروژه ها به انجام برسد.
وی افزود : تلاش دولت در تکمیل این طرح ها و جلوگیری از اتلاف سرمایه های کشور متمرکز شد و بر این اساس در نخستین گام پروژه های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بیش از ۸۰ درصد محور عمل قرار گرفت و بخشی به انجام رسید و قسمتی دیگر از پروژه ها هم امروز با همه محدودیت های مالی دولت، مراحل نهایی خود را می گذراند.
وی عنوان کرد : فقط در یک مورد کل ظرفیت تصفیه خانه های فاضلاب در مشهد که ۱۰۰ هزار متر مکعب بود با پروژه هایی که امروز مراحل نهایی خود را می گذراند به ۲۶۰ هزار متر مکعب معادل ۱،۵ برابر وضع موجود افزایش می یابد.
وی گفت : استفاده از این ظرفیت فاضلاب آن هم در شرایطی که استان دچار بحران شدید آب است در بخش های آبیاری فضای سبز و اراضی می تواند برای مشهد و استان راهگشا باشد.
وی ادامه داد: هم اکنون روزانه ۶۰۰ هزار متر مکعب در ایام پیک تولید فاضلاب شهر مشهد است که تصفیه و اختصاص آن به مصرف بخش کشاورزی، صنعتی و فضای سبز شهر تا حد زیادی به کاهش برداشت از منابع آب زیرزمینی کمک می کند.
رشیدیان گفت : علاوه بر این دولت در حوزه مخابرات هم سه هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال پروژه را در هفته های گذشته به انجام رساند.
رشیدیان افزود : در حوزه آموزش و پرورش و توسعه مراکز آموزشی، بهداشتی ، درمانی و پوشش سلامت نیز اقداماتی صورت گرفته که گزارش عملکرد آنها از سوی مدیران این حوزه ها به طور کامل در هفته دولت ارائه می شود.
وی اظهار کرد: باید مدیران استان دراین هفته گزارش مناسبی از عملکرد خود به مردم ارائه دهند و از فرصت موجود برای اطلاع رسانی و شفاف سازی اقدامات صورت گرفته بهره ببرند.

منبع: ایرنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *