حمایت بانک مسکن از زندانیان جرایم غیرعمد قابل تقدیر است ۳۰ مرداد, ۱۳۹۵

بانک مسکن در دو سال اخیر منابعی را برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد از محل کمک‌های مردمی و کارمندان این بانک تامین کرده است که جای تقدیر دارد.

اقتصادپرس: صادق صداقت مدیر روابط عمومی ستاد دیه استان تهران با بیان این مطلب گفت:خوشبختانه حمایت‌های مردمی و نظام بانکی در زمینه حمایت از زندانیان نیازمند و آبرومند طی سال های اخیر بیش از پیش افزایش یافته است. وی با بیان اینکه بانک مسکن در امر نیکوکارانه آزادی زندانیان آبرومند ، شماره حساب ویژه‌ای اختصاص داده است، اظهار کرد: هموطنان نیکوکار می‌توانند از طریق واریز کمک های مالی خود به حساب شماره ۶۲۸۰۲۳۱۵۲۲۲۲۲۲۲۲ بانک مسکن، در انجام فعالیت های خیرخواهانه و حمایت از زندانیان جرایم غیرعمد با بانک مسکن سهیم شوند.

مدیر روابط عمومی ستاد دیه استان تهران گفت: ستاد دیه حساسیت ویژه‌ای نسبت به کمک‌های مردمی دارد چراکه خود را امانتدار مردم می داند، بنابراین کمک‌های مردمی برای آزادی زندانیان آبرومند نیازمند با دقت و حساسیت هزینه می‌شود.
وی با یادآوری اینکه ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند کل کشور از سال ۶۹ تشکیل و در سال ۸۳ نیز ستاد دیه استان تهران ایجاد شد و فعالیت خود را آغاز کرد، گفت: از ابتدای تاسیس ستاد رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان کشور در سال ۶۹ تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار نفر زندانی غیرعمد و آبرومند در کل کشور و از سال ۸۳ همزمان با تاسیس ستاد دیه در استان تهران بیش از ۷ هزار نفر به همت مردم و سیستم بانکی آزاد شدند.
مدیر روابط عمومی ستاد مردمی دیه استان تهران افزود: همچنین در سال جاری تاکنون ۲۳۰ زندانی جرائم غیرعمد از زندان آزاد شدند که از این تعداد ۲۲ نفر بابت دیه، ۱۰۹ نفر بابت بدهکاری مالی، ۸۶ نفر بابت مهریه و ۱۳ نفر نیز بابت نفقه در زندان بودند.
منبع: روابط عمومی بانک مسکن


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *