افزایش مبادی رسمی ایران و پاکستان ۳۰ مرداد, ۱۳۹۵

مدیرکل امور مرزی وزارت کشور با بیان اینکه تاکنون فقط «میرجاوه» به عنوان مرز رسمی میان ایران و پاکستان بوده است، گفت: از این پس مرزهای های فی مابین دو کشور افزایش می یابد و مرز «ریمدان» و «پیشین» نیز به مبادی ورودی و خروجی دو کشور اضافه می شود.

اقتصادپرس: “مجید آقابابایی” درباره مرزهای شرقی کشور با پاکستان و افزایش مبادی ورودی و خروجی با کشور همسایه افزود: تنها مرز مشترک جمهوری اسلامی ایران و پاکستان میرجاوه نام داشت که پوشش ۹۲۸ کیلومتری مرز مشترک میان دو کشور را انجام می داد.
وی ادامه داد: به پیشنهاد وزارت کشور و با تایید دولت، افزایش مرزهای میان دو کشور مورد توجه قرار گرفت و مرزهای ریمدان در چابهار و پیشین در سراوان از این پس به عنوان مرزهای رسمی در کنار میرجاوه فعال خواهند بود.
مدیرکل مرزی وزارت کشور تصریح کرد: تاکنون مبادلات تجاری میان ایران و پاکستان یک میلیارد دلار بوده که دولت در نظر دارد میزان رقم آن را تا پنج میلیارد دلار افزایش دهد.
آقابابایی افزود: این موضوع مستلزم افزایش مبادی ورودی و خروجی است که این مهم نیز در نظر گرفته شد و مرزهای ریمدان و پیشین در افزایش مبادلات تجاری اثرگذار خواهند بود.
وی تصریح کرد: ورود و خروج مسافر، ترانزیت کالا و به همراه عبور و مرور خودروهای حامل کالا بخشی از فعالیت های سه مرز میان ایران و پاکستان خواهد بود که ثمرات زیادی را به دنبال دارد.
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور خاطرنشان کرد: افزایش مبادلات تجاری میان دو کشور، کاهش ورود و خروج کالای قاچاق و گسترش امنیت بخشی از ثمرات افزایش مبادی ورودی و خروجی مرزهای میان ایران و پاکستان است.

منبع: اکونیوزدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *