شرکت بائواستیل چین خواستار همکاری مشترک با فولاد مبارکه ۳۰ مرداد, ۱۳۹۵

مجتمع فولاد مبارکه واقع در ۷۵ کیلومتری جنوب غرب اصفهان دارای ۳۵ کیلومتر مربع وسعت و ۱۷ کیلومترمربع سالن تولید است.

اقتصادپرس:  در بازدید چن درانگ ( Chen Derong ) قائم مقام مدیرعامل شرکت بائو استیل از شرکت فولاد مبارکه و دیدار با مدیرعامل و معاونان این شرکت و بازدید از خطوط تولید فولاد مبارکه، فرصتهای همکاری بین بائواستیل چین و شرکت فولاد مبارکه بررسی شد.
شرکت بائو استیل چین، پنجمین فولادساز بزرگ دنیا و یکی از بزرگترین شرکت های فولادسازی چین است.
چن درانگ ( Chen Derong ) در این دیدار با بیان اینکه صنایع فولادسازی ایران و چین مشترکات بسیاری با هم دارند و از این رو آینده درخشانی در انتظار فولادمبارکه است، گفت: فولاد مبارکه به عنوان یک فولاد ساز از تجهیزات و تکنولوژی پیشرفته ای استفاده می کند.
وی افزود: قبل از بازدید، اطلاعات دقیق از صنعت فولاد ایران نداشتیم اما اطلاع داشتیم که صنعت ایران در دهه های اخیر رشد بالایی داشته است.
قائم مقام مدیرعامل شرکت بائو استیل چین گفت: از این فرصت مناسب حضور در شرکتهای فولادساز ایران استفاده کردیم و شرایط سرمایه گذاری و همکاری شرکتهای چینی و شرکتهای ایرانی را بررسی کنیم.
وی با بیان اینکه فولاد مبارکه از نظر تکنولوژیکی بسیار پیشرفته است، گفت: فولادمبارکه بزرگترین شرکت فولاد سازی ایران است و سهم بزرگی از فولاد ایران را در اختیار دارد.
مدیران بائواستیل پیش از این نیز در دیدار با رییس هیأت عامل ایمیدرو خواهان همکاری با ایران در صنعت فولاد و بخش اکتشاف معادن شدند .
چِن زایگن (Chen Zaigen) گفت: با توجه به امکاناتی که بائو استیل در بخش فولاد، معادن، اسکله، حوزه مالی و آی تی دارد، امکان ایجاد و توسعه همکاری های وسیعی بین ایران و چین ایجادکرد وجود دارد.
این مدیر ارشد بائو استیل چین با اشاره به عزم مقامات ایران و چین برای بسط همکاری های اقتصادی، اظهار کرد: کارخانه های چینی از استاندارد بالای زیست محیطی برخوردارند که حتی از برخی شرکتهای اروپایی و آمریکایی نیز پیشرفته تر هستند.
وی از دستور کار شرکت های بزرگ چینی برای توسعه همکاری با ایران، به عنوان برنامه دولت چین یاد کرد و افزود: شرکت بائو استیل با گردش مالی ۱۳۰ میلیارد دلاری سالیانه از شرایط نقدینگی بالایی برخوردار است.
این مقام بائو استیل چین درباره ظرفیت تولید فولاد چین، گفت: از مجموع ۸۰۰ میلیون تن کل تولید فولاد در کشور چین حدود ۷۰۰ میلیون تن آن در داخل کشور مصرف می شود و تنها ۱۰۰ میلیون تن یا معادل۱۴درصد آن روانه بازارهای صادراتی می شود.
وی با بیان اینکه کشور ژاپن فقط حدود ۳۰درصد از تولیدات فولادی خود را صادر می کند، گفت: کشورهای اروپایی و آمریکا، پرونده هایی برای صادرکنندگان فولاد چینی باز کرده اند.
رئیس هیات عامل ایمیدرو نیز در این نشست گفت: تا سال ۲۰۲۵ میلادی باید به ظرفیت ۵۵ میلیون تن فولاد دست یابیم و برای تأمین مواد اولیه آن برنامه وسیعی در بخش اکتشاف آغاز کرده ایم.
مهدی کرباسیان افزود: بر اساس پیش بینی ها، با ادامه فعالیت های اکتشافی، تا یکسال آینده میزان ذخایر سنگ آهن ایران بین ۳۰ تا ۵۰ درصد افزایش خواهد یافت.
وی افزود:با توجه به ذخایر معدنی، وجود ذخایر گاز و دسترسی به آب های آزاد و همچنین نیروی کار متخصص، شرایط مناسبی برای توسعه بخش معدن و صنایع معدنی به ویژه فولاد با شرکتهای خارجی وجود دارد.
شرکت بائو استیل در سال ۲۰۱۴ با تولید ۴۳ میلیون تن فولاد خام در رتبه چهارم جهانی قرار گرفت اما در سال ۲۰۱۵ با ۹ میلیون تن کاهش تولید، به جایگاه پنجم جهانی رسید.
این شرکت پیش بینی کرده تا پایان سال جاری میلادی، به ظرفیت تولید ۸۰ میلیون تنی دست پیدا می کند در حالی که تا سال ۲۰۱۵ از ظرفیت تولید ۵۰ میلیون تنی برخوردار بود.
فولاد مبارکه بزرگترین مجتمع صنعتی کشور و بزرگترین تولیدکننده فولاد تخت در خاورمیانه است.
این مجتمع فولادی با سهم بیش از ۵۰ درصدی در تولید فولاد کشور دارای ارزش فعلی ۲۰۰هزار میلیارد ریال است.
شرکت فولاد مبارکه با داشتن حدود ۱۲ میلیون تُن ظرفیت آهن اسفنجی بزرگترین تولیدکننده آهن اسفنجی در جهان محسوب می شود.
مجتمع فولاد مبارکه واقع در ۷۵ کیلومتری جنوب غرب اصفهان دارای ۳۵ کیلومتر مربع وسعت و ۱۷ کیلومترمربع سالن تولید است.

منبع: ایرنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *