اجرای شش پروژه ملی آبفا با رویکرد اقتصاد مقاومتی ۲۸ مرداد, ۱۳۹۵

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان از اجرای شش پروژه ملی و استانی آبفا با رویکرد اقتصاد مقاومتی در استان خبر داد.

اقتصادپرس:  امین قصمی پنجشنبه در نشستی در همین رابطه اظهار داشت: در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور از مجموع ۲۶ پروژه آب و فاضلاب که در سطح ملی به عنوان پروژه های اقتصاد مقاومتی اجرا و تامین منابع مالی آن ها در سال ۹۵ پیش بینی شده، سه پروژه آن مربوط به شرکت آب و فاضلاب هرمزگان می باشد.
وی با بیان اینکه بحث اقتصاد مقاومتی به عنوان محور اصلی تمامی فعالیت های حاکمیتی استان است، تصریح کرد: علاوه بر سه پروژه ملی ، اجرای سه پروژه آبرسانی نیز با رویکرد اقتصاد مقاومتی در سطح استان پیش بینی شده است.
قصمی بیان داشت: با حمایت ها و پیگیری های قاطع مقام عالی استان، دو پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهرهای میناب و رودان و یک پروژه اصلاح الگوی مصرف در لیست پروژه های ملی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور قرار گرفت.
وی افزود: این شرکت متعهد به اجرای این پروژه ها در چارچوب زمان بندی شده و محل هر یک از اعتبارات این پروژه ها ، اسناد خزانه، اوراق مشارکت، تسهیلات بانکی و یا طرح تملک ملی – استانی است که در این پروسه حمایت مالی از سوی نهاد حاکمیتی استان را هم خواهیم داشت.
به گفته قصمی ، هم اکنون منابع مالی پروژه تصفیه خانه فاضلاب رودان و استفاده از پساب تولیدی آن از محل اعتبارات اسناد خزانه و اوراق مشارکت پیش بینی شده که امیدداریم طبق برنامه زمان بندی انجام شده در کوتاه ترین زمان ممکن به بهره برداری برسد .
وی اضافه کرد: در سال ۹۴ برای این پروژه ۲۴۰ میلیارد ریال از محل اسناد خزانه و در سال ۹۵ نیز ۴۴ میلیارد ریال از محل اوراق مشارکت اعتبار مصوب داشتیم که در حال حاضر تمامی مجوزهای لازم برای اجرای آن اخذ شده و در حال اجرا می باشد.
مدیرعامل آبفا هرمزگان گفت: بر اساس برنامه زمانبندی شده، پیش بینی می شود پروژه تصفیه خانه فاضلاب میناب نیز تا پایان نیمه اول سال ۹۶ به بهره برداری برسد.

منبع: ایرنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.