پیش بینی خودکفایی در تولید گندم با خرید ۹ میلیون تن محصول ۱۸ اردیبهشت, ۱۳۹۵

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با اشاره به رشد ۲۰ درصدی خرید تضمینی گندم از ابتدای سال گفت: امسال با خرید بیش از ۹ میلیون تن گندم، در زمینه تامین نیازها به خودکفایی کامل می رسیم.

اقتصاد پرس: علی قنبری با بیان اینکه مقدار خریدتضمینی گندم تا روز چهارشنبه به ۸۸۵ هزار تن رسیده است ، اظهار کرد: در سال گذشته در همین مقطع زمانی ۶۸۳ هزارتن گندم خریداری شده بود که امسال رشد حدود ۲۰ درصدی رقم خورده است.

قنبری افزود: تاکنون ۳۶۰ مرکز خرید در استان های ایلام، بوشهر، خوزستان، سیستان و بلوچستان، فارس، هرمزگان، کرمان و کهگیلویه و بویراحمد فعال شده اند و تعداد محموله های تحویل گرفته شده از کشاورزان با توجه به افزایش میزان خرید، به بیش از حدود۱۰۰ هزار محموله رسیده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد : گندم تولیدی امسال با رویکرد کیفیت و کاهش هزینه های تبعی خریداری می شود و تامین نیازهای مصرفی خبازیها و صنف و صنعت از طریق تولید داخل امکانپذیر است.

قنبری با اشاره به بارندگی و بروز سیل های اخیر در کشور تاکید کرد: این حوادث تاثیر چندانی بر تولید گندم نگذاشته است و به لطف خدا امسال با خرید بیش از ۹ میلیون تن گندم، در زمینه تامین نیازها به خودکفایی کامل می رسیم.

وی تصریح کرد: با توجه به قیمت فروش آزاد گندم توسط دولت به نرخ ۹۰۰ تومان، واردات گندم برای مصارف صنف و صنعت توجیه اقتصادی ندارد و ما این امکان را داریم که گندم مورد نیاز صنف و صنعت را از محل تولید داخل، تامین کنیم.

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران همچنین از خرید ۱۱۲۰۰تن دانه ی روغنی کلزا در کشور خبر داد که بیشترین مقدار از این محصول با ۹۰۰۰ تن در خوزستان خریداری شده است.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.