بیمه 200 هزار کارگر ساختمانی در سراسر کشور ۱۸ اردیبهشت, ۱۳۹۵

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان تهران از بیمه ۲۰۰ هزار کارگر ساختمانی در کل کشور تا پایان سال گذشته خبر داد و گفت: از این میزان سهم استان تهران ۱۰ درصد بوده است.

اقتصاد پرس: احمد لطفی نژاد درباره هدفگذاری بیمه کارگران ساختمانی در سال ۱۳۹۵ اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته تا پایان سال ۱۳۹۴ جمعا ۲۰۰ هزار کارگر ساختمانی در کل کشور تحت پوشش بیمه قرار گرفته اند و برای سال جاری هنوز رقم معینی منظور نشده است.

وی ادامه داد: هم اکنون کار شناسایی کارگران ساختمانی از طریق تشکلهای تخصصی انجمن‌های صنفی با همکاری سازمان تامین اجتماعی در حال انجام است و به محض اعلام میزان تعهدات، پرونده‌های آماده شده را به سازمان تامین اجتماعی ارسال می کنیم تا باقی کارگران ساختمانی نیز تحت پوشش قرار بگیرند.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان تهران خاطرنشان کرد: اگر چه میزان تعهدات کارگران ساختمانی تا این لحظه اعلام نشده است ولی کار را متوقف نکردیم و مشغول شناسایی کارگران ساختمانی هستیم.

به گفته لطفی نژاد، سهم استان تهران از بیمه کارگران ساختمانی ۱۰ درصد کل کشور و حدود ۲۰ هزار نفر در سال گذشته بوده است.

وی همچنین تعداد کارگران بیمه شده مشمول قانون کار را ۱۳ میلیون نفر ذکر کرد و گفت: از این تعداد دو میلیون و ۷۴۰ هزار نفر مربوط به استان تهران هستند.

منبع: ایسنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *