بازرسی از 3 هزار واحد تولیدی و صنعتی تهران ۲۶ مرداد, ۱۳۹۵

بازرسان استاندارد بیش از ۳ هزار و ۳۰۰ مورد بازرسی از واحدهای تولیدی سطح استان انجام داده و حدود پنج هزار مورد نمونه‌برداری از این واحدها کردند.

اقتصادپرس: مسلم بیات، مدیرکل استاندارد تهران در تشریح این خبر گفت: از ابتدای سال تاکنون، کارشناسان استاندارد، مطابق وظایف تعریف شده سازمان ملی استاندارد ایران، ۳۳۰۰ مورد بازرسی از واحدهای تولیدی تحت پوشش این اداره‌کل در استان تهران انجام داده‌اند؛ که در نتیجه این بازرسی‌ها، پروانه کاربرد علامت استاندارد ۲۶۳ فراورده، بعلت عدم رعایت الزامات استاندارد، ابطال و تعلیق شد.

بیات ادامه داد: با انجام بازرسی‌های مستمر و پیگیر بازرسان استاندارد، حدود پنج هزار مورد نمونه‌برداری نیز از این واحدها انجام شده است و در پی آن، ۸۰۴ پروانه استاندارد اجباری و تشویقی تمدید و ۱۹۸ پروانه برای فراورده‎‌های جدید صادر شد.

این مقام مسئول در پایان متذکر شد: بیشترین میزان بازرسی‌های انجام شده از واحدهای تولیدی غذایی و کشاورزی بوده است.

همچنین از  واحدهای فعال در صنایع مکانیک و فلزشناسی، ساختمانی و معدنی، شیمیایی، برق و الکترونیک، خودرو و نیرومحرکه، بسته‌بندی و سلولزی، مهندسی پزشکی، نساجی و چرم و انگ فلزت گران‌بها، بازرسی و نمونه‌برداری انجام شده است.

این بازرسی‌ها به منظور نظارت بر عملکرد واحدهای تولیدی و بصورت تصادفی انجام می‌گیرد ؛که در نتیجه آن ، پروانه استاندارد واحدها ، تمدید و یا در صورت عدم رعایت شرایط استاندارد ، تعلیق و ابطال می‌شود.

منبع: میزاندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *