مردم سرپناه می‌خواهند ۲۶ مرداد, ۱۳۹۵

کارشناس اقتصاد مسکن با اشاره به اینکه مجمع تشخیص مصلحت نظام و دولت یازدهم یک غفلت تاریخی در لایحه برنامه ششم توسعه در بحث مسکن داشته‌اند، گفت: نمایندگان مجلس باید این غفلت را جبران کنند.

اقتصادپرس: مقداد همتیدر خصوص لایحه برنامه ششم توسعه، اظهار کرد: مجمع تشخیص مصلحت نظام در احکام برنامه ششم توسعه که آماده کرد، حرفی از مسکن به میان نیاورد، در حالی که مسکن با بخشهای پسین و پیشین یک‌سوم اقتصاد کشور را تشکیل می‌دهد.

وی با تأکید بر اینکه مسکن موتور محرکه اقتصاد است و می‌تواند بخش عمده‌ای از بار اقتصاد مقاومتی را به دوش بکشد، تصریح کرد: به‌عنوان مثال فرض کنید خانواده‌ای یک سرپناه و یک شغل در حد خوراک و پوشاک دارد، این خانوار دیگر دغدغه خانه را ندارد و به‌طور قطع تحریمها هرچقدر هم سخت باشند هیچ تأثیری در اقتصاد کشوری که مردم آن دارای سرپناه هستند، ندارد.

وی با بیان اینکه در لایحه برنامه ششم توسعه به مسکن به‌عنوان یکی از اهرم‌های کلان اقتصاد مقاومتی توجه نشده است، افزود: مجمع تشخیص مصلحت نظام متأسفانه از این مسئله غفلت کرده و دولت نیز مسکن را به این لایحه اضافه نکرد.

کارشناس اقتصاد مسکن با اشاره به اینکه هم مجمع تشخیص مصلحت نظام و هم دولت یازدهم یک غفلت تاریخی داشته‌اند، گفت: نمایندگان مجلس باید این غفلت را جبران کنند، در غیر این صورت وزارت راه و شهرسازی به‌عنوان متولی برنامه مشخصی برای حوزه مسکن کشور به‌عنوان یکی از اجزای مهم اقتصاد نخواهد داشت.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *