عضویت ۳۶۰۰۰ نفر در نظام مهندسی معدن کشور ۲۵ مرداد, ۱۳۹۵

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران از عضویت ۳۶ هزار مهندس معدن در سازمان نظام مهندسی معدن کشور خبر داد و گفت: بودجه‌ای از سوی دولت به سازمان نظام مهندسی معدن پرداخت نمی‌شود و تمام هزینه‌ها از طریق درآمدزایی نظام مهندسی تامین می‌شود.

اقتصادپرس: نادعلی اسماعیلی در نشست صمیمانه با بهره‌برداران و مسئولان فنی معادن البرز و اعضاء سازمان نظام مهندسی معدن استان که پیش از ظهر امروز در ساختمان سازمان نظام مهندسی معدن استان البرز برگزار شد، اظهار داشت: بودجه‌ای از سوی دولت به سازمان نظام مهندسی معدن پرداخت نمی‌شود و تمام هزینه‌ها از طریق درآمدزایی نظام مهندسی تامین می شود. کمک‌هایی نیز به استان‌ها در راستای تاسیس دفاتر و ساختمان انجام شده که استان البرز با توجه به نزدیکی به پایتخت از اولویت برخوردار است.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران با بیان اینکه توانایی مالی سازمان نظام مهندسی معدن به اندازه‌ای نیست که بتواند تمام هزینه‌های ساخت ساختمان را تامین کند، بیان کرد: در اصلاح قانون معادن بخشی با‌عنوان بازسازی و احیاء محدوده‌های معدنی منظور شده  و از سال‌های بعد از ابلاغ قانون این مبلغ به‌حساب خزانه سازمان منابع‌طبیعی ریخته شده است.

وی با بیان اینکه انتظار داریم که این وجوه واریزی صرفاً در بازسازی و احیای محدوده‌های معدنی به‌کارگیری شود، ادامه داد: به‌عنوان یک مسئول اگر این وجوه در جای دیگری هزینه شود، نسبت به این اقدام معترض هستیم.

اسماعیلی با بیان اینکه هزینه‌کرد این درآمد در جای دیگری پذیرفتنی نیست، گفت: سال گذشته نزدیک به ۵۰۰ میلیارد درآمد حقوق دولتی داشتیم که که ۱۲ درصد آن به صندوق واریز شده است.

وی بابیان اینکه نظام مهندسی معدن به‌عنوان بازوی اجرایی معدن‌کاران است، تصریح کرد: تعیین صلاحیت ۹۰۰۰ از اعضاء با درجه‌های ارشد، پایه یک، دو و سه در سازمان نظام مهندسی معدن انجام شده است.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران بابیان اینکه سازمان نظام مهندسی حدود ۳۶ هزار نفر عضو دارد، عنوان کرد: ۷۳ درصد از اعضای سازمان نظام مهندسی معدن ایران از مردان و ۲۷ درصد نیز از بانوان مهندس هستند.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.